Спецпроект

На вихідних Львів запрошує до пересувного музею Іоана Павла II

8 червня, в день приїзду до Львова глави Папської ради християнського єднання, кардинала Курта Коха, в місті пройде безпрецедентна акція "Ніч храмів".

Про це пише delfi.ua.

У цей день всі бажаючі зможуть у нічний час відвідати низку знакових католицьких храмових комплексів, а саме Римо-католицьку катедру, келії Розена на вулиці Винниченка, Вірменську церкву, греко-католицькі храми апостолів Петра і Павла та Пресвятої Євхаристії.

Крім того, напередодні приїзду кардинала Коха, 7 червня, до Львова приїде мобільний музей Іоана Павла II. У ньому будуть представлені особисті речі, маловідомі фотографії та фільми про особисте життя Папи Римського. Експозиція розміститься в 18-метровому автобусі, висотою в 4 метри. Також в музеї можна буде побачити часослов, яким користувався Папа під час щоденної молитви, перо, взуття, лижі, нагрудний хрест, рясу, головний убір та годинник з особистої резиденції в Кастель Гандольфо.

Вхід до музею буде безкоштовним. Він розміститься на площі Ринок, 1 перед міською ратушею і працюватиме до 9 червня включно.

Після цього музей Івана Павла II здійснить вояж по українських містах. Зокрема, він побуває у Хмельницькому, Вінниці, Бердичеві, Житомирі та Києві.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.