ФАЛЬСИФІКАЦІЄЮ ІСТОРІЇ ЗАЙМУТЬСЯ "НАУКОВІ РОТИ" МІНОБОРОНИ РФ

Міністерство оборони РФ планує створити наукові роти, які займуться боротьбою з фальсифікацією історії.

Про це повідомляє РIA Новости з посиланням на заступника міністра оборони Ніколая Панкова.

За словами Панкова, новий підрозділ може з'явитися при Центральному архіві відомства: "Дуже важливий напрямок - це соціологія, психологія, історія. Ми опрацьовуємо можливість створення маленького підрозділу при Центральному архіві".

Фахівці з цього підрозділу вивчатимуть, в першу чергу, історію Другої світової війни і "ті історичні фальсифікації, які набули поширення як у Росії, так і за кордоном". Чиновник не уточнив, які саме "фальсифікації" він має на увазі.

Наукові роти з'явилися в Росії з ініціативи міністра оборони Сєрґєя Шойґу, який запропонував створити підрозділи зі студентів військових кафедр. Перші дві наукові роти вирушили на службу 9 липня, ще дві будуть створені до кінця року.

У 2009-2012 роках при президенті РФ існувала Комісія з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії. Її головою було Сєрґєй Наришкін, який згодом очолив Російське історичне товариство. Саме ця організація розробляє єдину концепцію викладання історії Росії в середній школі.

Дивіться також:

Ролик, який пародіює діяльність комісії з фальсифікації. ВІДЕО

«Кожен має знати, що без його, або її зусиль нічого не зміниться»: Олександра Матвійчук

Публічне інтерв'ю із правозахисницею Олександрою Матвійчук у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.