На Сумщині відкрили меморіальні дошки міністрам УНР. ФОТО

У селі Самотоївка Краснопільського району Сумської області завдяки місцевим меценатам було відкрито дві меморіальні дошки уродженцям Сумщини, чиновникам УНР.

Про це повідомляє благодійний фонд "Героїка".

Ідеться про Івана Мірного (1872-1937) – засновника державної служби України, державного секретаря УНР у 1918 р. і Бориса Іваницького (1878-1953) – голови депаратменту лісівництва міністерства землеробства УНР (1918), ректора Української господарської академії в Подєбрадах (Чехословаччина), голови Української національної ради в еміграції (1948-1953).

Меморіалка Борисові Іваницькому

Благодійна ініціатива "Героїка" - громадський рух, який ставить на меті відродження українських військових поховань, встановлення пам’ятників та пам’ятних знаків на честь борців за незалежність України.

Від часу появи (2010 р.) "Героїка" встановила більше 20 монументів та пам’ятних знаків у Києві, Херсонській, Рівненській, Івано-Франківській, Черкаській, Тернопільській, Хмельницькій та Київській областях.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Я йому представився й сказав, що їдемо на розмову в "пруському" штабі, висловив я при тому надію, що все буде тепер добре, судячи по прихильних словах шефа штабу. Стефаник одначе приймав мої слова холодно, а вкінці запитався мене на ходу до авта:
— Коли Ви кажете, що Ви УСС, то скажіть мені, чи мене зараз розстріляють, чи ще будуть мучити?!..