Унікальні археологічні знахідки Криму їдуть у Німеччину. ФОТО

3 липня у місті Бонн (Німеччина) відкриється виставка "Крим. Золотий півострів у Чорному морі".

Про це ІП повідомила прес-служба Мінкульту.

Експозицію виставки складають експонати з шести українських музеїв: Музей історичних коштовностей України – філія Національного музею історії України, Національний заповідник Херсонес Таврійський (спадщина ЮНЕСКО), Бахчисарайський історико-культурний заповідник, Керченський історико-культурний заповідник, Центральний музей Тавриди та Одеський археологічний музей.

 Фото надані прес-службою Мінкульту

Більше двох тисяч унікальних експонатів вперше експонуватимуться за межами України.

Серед них археологічні знахідки - зразки грецької архітектури, китайські скриньки, сарматське золото, римські монети, єгипетські скарабеї, прикраси гунів та готів, датовані з 5 століття до н.е. до 5 століття н.е., знайдені на території південної України та Криму.

 

Метою виставки є демонстрація переплетення двох культур, злиття східної і західної цивілізацій на одній території України.

 

Ідея виставки виникла на етапі спільних українсько-німецьких археологічних робіт та наукових досліджень. Ініціатором проведення виставки виступила Німеччина.

 

Виставка проходитиме під патронатом Прем’єр-міністра федеральної землі Північний Рейн - Вестфалія Ханнелоре Крафт та експонуватиметься у Боннському Краєзнавчому музеї з 4 липня 2013 року по 19 січня 2014 року.

Дивіться також інші матеріали за темою "Музеї"

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.