Спецпроект

В Алмати відкриється "Парк скульптури"

Державний музей мистецтв Казахстану (ГМД РК) ім. А. Кастеєва запускає проект по створенню "Парку скульптури - музею під відкритим небом".

Про це пише news.mail.ru.

До презентації парку підготовлено понад 25 скультурних композицій, що належать авторству провідних казахських скульпторів, серед яких В. Рахманов, П. Шорохов, Е. Казарян, Ш. Толеш, А. Есдаулетов та інші. Надалі експозиція павільйону буде регулярно поповнюватися.

"Парк скульптури" ГМІ РК  не має аналогів у виставковій практиці. Це музей під відкритим небом, унікальний арт-майданчик, який в подальшому планує розширюватися і стати професійною платформою для проведення тематичних свят, мистецьких фестивалів, творчих вечорів, майстер-класів та інших заходів культурного характеру.

Проект сприятиме перевтілення музею в традиційне місце міського дозвілля.

Крути-1918: вчені проти міфів

Довкола знакових подій з часом нагромаджуються міфи й легенди, які можуть не мати жодного стосунку до історичної дійсності. Бій під Крутами не став винятком. Вже на еміграції популяризація крутянського подвигу нерідко супроводжувалася неточностями і недоладностями, на що звертали увагу навіть окремі учасники визвольної боротьби й діячі української діаспори. Попри незрівнянно більші інформаційні можливості сучасного суспільства, сьогодні мас-медіа часом ретранслюють не лише давно спростовані легенди про бій під Крутами, але й новітні міфи, творці яких інколи доволі безапеляційно просувають своє "бачення" історичних подій.

Легенда про крутянців

Нові документи спростовують легенду про спільне поховання Володимира Шульгина та Володимира Наумовича

Наймолодший крутянець

Десятки років в українській історичній та публіцистичні літературі побутує теза, що під Крутами загинули сотні неповнолітніх юнаків. Учнів, школярів. При підготовці цієї публікації додатково перевірено роки і дати народження усіх відомих ґімназистів, участь чи загибель яких в тому бою підтверджується різними першоджерелами. З-поміж усіх загиблих під Крутами, чиї дати або роки народження є відомими, немає жодного неповнолітнього

Рятівники євреїв з Галичини. Ким вони були, та як живуть їх родини сьогодні

За даними Меморіального комплексу історії Голокосту Яд Вашем та за підрахунками Єврейської конфедерації України, на Львівщині відомо 1009 випадків, а на Івано-Франківщині 246 випадків, у яких рятівники були визнані Праведниками народів Світу з України. І це лише з українського списку Праведників народів Світу. Також, є польській перелік тих, хто рятував євреїв на Львівщині та Станіславщині