У Казахстані через коронавірус скасували парад до Дня Перемоги

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відмінив військовий парад в Нур-Султані, присвячений 75-річчю Перемоги над нацизмом через ситуацію з поширенням коронавірусу.

Про це повідомляє видання "Слово і Діло" із посиланням на повідомлення прессекретаря голови держави Берика Уалі в Facebook.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв

Він уточнив, що крім параду 9 травня Токаєв також розпорядився скасувати в Казахстані заходи, присвячені святкуванню Науриза (у східних тюркських народів настання Нового року за сонячним календарем).

"В рамках заходів щодо недопущення поширення коронавірусу президент Касим-Жомарт Токаєв прийняв рішення відмінити публічні заходи зі святкування Науриза, а також військовий парад в столиці Казахстану, присвячений 75-річчю Перемоги.

Голова держави також доручив перенести заплановані раніше міжнародні форуми", - йдеться в повідомленні.


Відзначимо, на сьогоднішній день випадків захворювання COVID-19 в Казахстані не виявлено, однак коронавірус підтвердили у громадянина Казахстану, який знаходиться в Південній Кореї.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.

“Какая разніца” і штрафи за російські вивіски: мовні пристрасті в Україні сто років тому

Мовне питання в Україні, здавалося б, остаточно вирішене та законодавчо врегульоване, знову з’являється на порядку денному – з подачі вже нової влади. Паралельно бачимо спроби назвати мову “причиною громадянської війни”, чинити опір подальшій українізації тощо. Нічого нового за останні 30 років? Насправді такі “мовні срачі” трусили Україну і після проголошення незалежності більше 100 років тому!

Степан Бойко. Як дядько Шухевича захищав головного комуніста Волині

На думку Степана Шухевича багато справ супроти членів КПЗУ було сфабриковано правоохоронними органами. Будучи одним із адвокатів на відомому «Володимирському процесі 151-го» 1926 р., він зазначав, що серед підсудних лише кілька осіб насправді сповідували комуністичну ідеологію, натомість, інші були «українцями, мешканцями Володимира», які «про комуну і комуністів… знали лише з книжок».