Спецпроект

Музей ім. О.О. Шовкуненка відзначає своє 35-річчя

Херсонському обласному художньому музею імені О.О. Шовкуненка в цьому році виповнюється 35 років. На честь свята колекція музею поповнилася більш ніж на 3000 робіт художників Херсонщини, Криму, Києва, Донецька, Одеси. Свій внесок зробили живописці та графіки, майстри прикладного мистецтва і скульптори.

Про це пише ks-line.info.

На даний момент у музеї налічується понад 11000 творів мистецтва. Особливий внесок у поповнення музейних фондів також зробили дирекція художніх виставок України, Київська приватна галерея мистецтв "Круг" та музейні працівники.

Провідними музикантами і співаками Херсонщини до дня народження підготовлено музичний подарунок. Це виступ заслуженого артиста України, лауреата республіканських конкурсів Олександра Гоноболіна, народної артистки України, лауреатки міжнародних конкурсів Наталії Лелеки, лауреатки міжнародних конкурсів Інни Кісельнікової, народного артиста України, лауреата конкурсу ім. М.И.Глинки Харіса Ширинського, а також виступ струнного квартету "Пори року".

Крім цього, художники музею спільно з музейними працівниками та спонсорами створили виставку "Дари до ювілею", яка включає мистецтво різного жанру. Всі художники музею є професійними та індивідуальними виконавцями.

Переможний бій Чорних Запорожців під командою латвійця Карліса Броже

"Гаряче було москалям не так від травневого сонця, як від вогню Чорних пластунів та від влучної стрілянини гарматчиків". 30 травня 1920 року відбувся переможний бій "Чорних запорожців" над більшовиками біля села Вербка поблизу Вінниці

Година папуги. Ґудзики з Харкова

Станіслав Мікке вчепився у київського прокурора Андрія Амонса: "Хто це зробив?!" Більшість могил мала дивну рису — сліди від величезних бурів: земля була перемішана із перемеленими людськими кістками, зітлілим одягом та металевими ґудзиками. Подекуди траплялися великі грудки якогось білого хімікату.

Танковий етюд в рожевих тонах

Події останніх місяців призвели до того, що поєднання слів "Прага" та "пам'ятник" у новинній стрічці наразі більше апелює не стільки до споруд часів Карла IV чи величних барокових пам'яток, скільки до монументів, присвячених подіям останньої світової війни

Операція Anthropoid

На світанку 18 червня 1942 року в центрі Праги почався незвичний рух. Неподалік Карлової площі, навколо церкви святого Карла Боромейського по вулиці Рессловій збиралися загони CC та гестапо. Понад сім сотень німців під командуванням 17 офіцерів взяли церкву в подвійне кільце. Під першими сонячними променями о пів на п’яту ранку мав розпочатися бій з наперед відомим переможцем