Спецпроект

У Запорізькій області з'явиться музей Конюхова

У селі Чкалове Приазовського району Запорізької області, де виріс мандрівник Федір Конюхов, з'явиться присвячений йому будинок-музей. Проект зі створення музею в домі Конюхова став одним з кращих на Всеукраїнському конкурсі проектів з розвитку місцевого самоврядування.

Про це пише 061.ua.

У наступному році на реалізацію проекту буде виділено більше 150 тис. грн. У райадміністрації сподіваються, що це стане візитною карткою Приазовського району.

"У рідному селі Федір Конюхов побував у стінах Чкаловській школи, яка сьогодні носить його ім'я, пройшовся знайомими коридорами, зазирнув у навчальні класи. У рідному домі мандрівник захоплено водив свого сина по кімнатах, в яких бігав ще зовсім дитиною", - говорять в прес-службі обласної адміністрації.

Будучи в рідному селі, Федір просто не міг не побачити такий близький і знайомий йому берег моря Азовського моря. Саме тут, будучи 14-річним хлопчаком, він вирушив у свою першу в житті подорож, яка і стала головним поштовхом до нових, захоплюючих пригод, про які знає весь світ.

Федір Конюхов на батьківщині

"До першого виходу на воду я готувався грунтовно. Сконструював собі човен, який батько перерубав сокирою, дізнавшись про мою затії. Але це мене не зупинило. Я вкрав сусідську шлюпку і відправився у своє перше плавання. Коли повернувся додому, батько, звичайно, дуже лаяв мене. Але з того часу я не можу зупинитися - тягне пізнавати незвідані простори, підкорювати нові вершини ", - каже мандрівник.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.