Спецпроект

Музей Булгакова - у 20-ці кращих літературних музеїв світу

Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова - відділ Музею історії міста Києва - визнано одним з двадцяти кращих літературних музеїв світу. Таке рішення ухвалили експерти першого Форуму літературних музеїв, який відбувся в Москві.

Про це пише ukrinform.ua.

"Критерієм для відбору були не тільки експозиції, враховувалася і різнобічна діяльність установи. Наш музей, окрім головної експозиції, має велику кількість проектів: журфікси, дитячі, великодні та іменинні свята, чаювання на веранді та інші. Всі вони об'єднані тим, що ми називаємо місією нашого музею - відроджувати традиції, пов'язані з життям дому та сім'ї Булгакових", - зазначила директор літературно-меморіального музею М. Булгакова Людмила Губіанурі.

Загалом у список найцікавіших літературних музеїв увійшли: Місто Шиллера Марбах-на-Неккарі, Фонд "Родина Шекспіра", Класичний Веймар, Будинок дитинства і Музей Марка Твена, Музей Анни Ахматової в Фонтанному будинку, Музей Володимира Маяковського, Музей Льва Толстого "Ясна Поляна ", Музей "Будинок, де народився Роберт Бернс", Центр Джеймса Джойса,"Будинок Турбіних", Київський літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова, Музей та творчий центр Роальда Даля,"Будинок Будденброки", Музей Генріха і Томаса Манна, Музей Безвинності (Стамбул), Музей дитячої літератури "Юнібакен" (Стокгольм), Музей Нібелунгів (Німеччина), Музей Жюля Верна, Літературно-меморіальний музей-заповідник Антона Чехова "Меліхово", Державний літературний музей (Москва), Державний музей Олександра Пушкіна, Фонд Мартіна Бодмера (Швейцарія).

Теми

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."