Спецпроект

У Києві відкривається музей нагород Кличко і "Динамо"

12 вересня, до Дня фізичної культури і спорту, в Києві відкривається експозиція нагород спортсменів-киян за найзнаменніші спортивні досягнення.

Про це пише focus.ua.

Серед експонатів є стенд кубків "Динамо", нагород Федерації спорту України та пам'ятних подарунків спортсменам. На одному із стелажів - дві медалі Віталія Кличка. Перша ще українська, за перемоги в кікбоксерському турнірі, друга вже німецька, за досягнення в боксі.

З раритетів можна подивитися дипломи Ірини Дерюгіної та Стели Захарової кінця 70-х років. Дворазовий чемпіон світу з фехтування Юрій Чиж навіть подарував музею дві свої переможні шпаги.

Відвідання Музею для киян безкоштовне, записуватися потрібно завчасно. Уточнити деталі та розклад охочі можуть у Музеї історії Києва по вулиці Хмельницького, 7.

Музей подарунків мерії працює з 2007 року. Раніше більшість експонатів становили подарунки Леоніду Черновецькому від офіційних делегацій. Зокрема там була виставлена ​​кілограмова срібна монета і навіть статуетка екс-мера. Подейкують, що покинувши посаду, Леонід Черновецький забрав з собою найдорожчі подарунки.

Теми

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.