Спецпроект

У Києві показують передвиборчі агітки XX сторіччя. ФОТО

У Музеї історії Києва відкривається виставка "Хроніка передвиборчої агітки. Україна, ХХ сторіччя". Організатори називають захід "літописом дореволюційних та радянських виборів". Можна побачити оригінальні агітаційні матеріали.

Про це ІП повідомили організатори заходу.

Виставка триватиме у музеї історії Києва (вул.Хмельницького, 7, метро "Театральна") з 27 вересня до 25 жовтня 2013 року.

Експозиція складається з понад півсотні плакатів із колекції відомого київського колекціонера Геннадія Кіркевича, аудіо- та відеодокументів, листівок, друкованих матеріалів тієї доби, прапорів та вимпелів, світлин.

1954 рік

Крім звичних експонатів, відвідувачів зустрінуть "активні" та упізнавані артефакти: урна та кабіна для голосування, бюст "вождя", фото членів Політбюро, грамофон, буфет тощо.

 1947 рік

Спеціальні запрошення, що є зразком тиражної графіки, можна буде обміняти на символічний бюлетень.

В ході виставки відбудеться низка лекцій соціального психолога Олега Покальчука "Особливості психологічного сприйняття політичного плакату".

 1946 рік, видано у 1960-му

"Плакат, особливо політичний плакат - це машина часу, вікно в минуле, - зазначив Покальчук. - Виставка політичного  плакату - добрий привід для самоіронії і розуміння того, що люди по суті не змінюються. Змінюються лише обставини довкола них".

На завершення виставки планується "агітперформанс" під назвою "Маяковський, "Окна Роста". Вірші Маяковського читатиме поет Олександр Ірванець, римовані агітки – Антон Літвінов.

Обирайте у ради хіміків (інтелігенцію), сталеварів (робітничий клас) і колгоспниць (селяни)!

Організатори сподіваються, що виставку "відвідають 99,9% київських виборців".

Дивіться також:

Українські передвиборчі листівки XX і XXI ст. АРТЕФАКТИ

Листівка Януковича 1990 року: "Долой  безнаказанность чинуш!"

2002: передвиборча реклама Богословської. ВІДЕО

Референдум 1991 року. Агітація і бюлетені. ФОТО

Політичне життя у повоєнному Києві (1945-53). Як це було

"Покращення життя вже сьогодні". Ролики Партії регіонів. ВІДЕО

Компартія у труні. Політичні плакати 1950-2010 рр. ФОТО

Агітація УПА. Листівки і плакати. ФОТО

Інші матеріали за темою "Вибори"

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.