Спецпроект

У Києві показують передвиборчі агітки XX сторіччя. ФОТО

У Музеї історії Києва відкривається виставка "Хроніка передвиборчої агітки. Україна, ХХ сторіччя". Організатори називають захід "літописом дореволюційних та радянських виборів". Можна побачити оригінальні агітаційні матеріали.

Про це ІП повідомили організатори заходу.

Виставка триватиме у музеї історії Києва (вул.Хмельницького, 7, метро "Театральна") з 27 вересня до 25 жовтня 2013 року.

Експозиція складається з понад півсотні плакатів із колекції відомого київського колекціонера Геннадія Кіркевича, аудіо- та відеодокументів, листівок, друкованих матеріалів тієї доби, прапорів та вимпелів, світлин.

1954 рік

Крім звичних експонатів, відвідувачів зустрінуть "активні" та упізнавані артефакти: урна та кабіна для голосування, бюст "вождя", фото членів Політбюро, грамофон, буфет тощо.

 1947 рік

Спеціальні запрошення, що є зразком тиражної графіки, можна буде обміняти на символічний бюлетень.

В ході виставки відбудеться низка лекцій соціального психолога Олега Покальчука "Особливості психологічного сприйняття політичного плакату".

 1946 рік, видано у 1960-му

"Плакат, особливо політичний плакат - це машина часу, вікно в минуле, - зазначив Покальчук. - Виставка політичного  плакату - добрий привід для самоіронії і розуміння того, що люди по суті не змінюються. Змінюються лише обставини довкола них".

На завершення виставки планується "агітперформанс" під назвою "Маяковський, "Окна Роста". Вірші Маяковського читатиме поет Олександр Ірванець, римовані агітки – Антон Літвінов.

Обирайте у ради хіміків (інтелігенцію), сталеварів (робітничий клас) і колгоспниць (селяни)!

Організатори сподіваються, що виставку "відвідають 99,9% київських виборців".

Дивіться також:

Українські передвиборчі листівки XX і XXI ст. АРТЕФАКТИ

Листівка Януковича 1990 року: "Долой  безнаказанность чинуш!"

2002: передвиборча реклама Богословської. ВІДЕО

Референдум 1991 року. Агітація і бюлетені. ФОТО

Політичне життя у повоєнному Києві (1945-53). Як це було

"Покращення життя вже сьогодні". Ролики Партії регіонів. ВІДЕО

Компартія у труні. Політичні плакати 1950-2010 рр. ФОТО

Агітація УПА. Листівки і плакати. ФОТО

Інші матеріали за темою "Вибори"

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.