Спецпроект

Музей Сковороди можна відвідати on-line

На сайті "Україна Incognita" з'явилася віртуальна екскурсія літературно-меморіальним музеєм Григорія Сковороди в селі Сковородинівка на Харківщині.

Про це пише dozor.kharkov.ua.

Педагог, поет, музикант, співак, композитор, перекладач, засновник української байки, Сковорода залишається найбільш відомим інтелектуалом XVIII століття.

У Національному літературно-меморіальному музеї Григорія Сковороди зберігають безцінні артефакти: особистий одяг і годинники філософа, його скрипку.

Одна з кімнат музею, розміщеного в гостьовому будиночку колишнього маєтку Ковалевського, - саме та, в якій мислитель жив, приїжджаючи до Сковородинівки. Тут відтворено умеблювання його епохи, а старовинної скрині, можливо, торкалися руки мислителя.

Відвідавши Сковородинівку, ще можна торкнутися дуба-велетня, під яким любив працювати філософ, або посидіти в тіні ще одного дуба, який, за переказами, посадив сам Сковорода.

У віртуальному турі - 5 точок огляду. Розглядаючи музей, віртуальні відвідувачі прослухають 6 хвилин аудіо.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.