У КИЇВ ПРИЇЗДИТЬ РОМАН ШПОРЛЮК

На запрошення академічної спільноти 8-9 жовтня 2013 року у Національному університеті "Києво-Могилянська академія" з почесним візитом перебуватиме Роман Шпорлюк.

8-го жовтня о 17:00 в конгрегаційному залі Староакадемічного корпусі НаУКМА відбудеться презентація нової книги Романа Шпорлюка "Формування модерних націй: Україна - Росія - Польща".

У презентації візьмуть участь президент НаУКМА Сергій Квіт, професор Владислав Верстюк, політолог Олександр Сушко, професор Ольга Гнатюк. Ведучий презентації – директор видавництва "Дух і Літера" Костянтин Сігов.

9-го жовтня Центр польських та європейських студій НаУКМА запрошує на лекцію Романа Шпорлюка на тему "Про ремесло історика", яка відбудеться о 17:00.

Роман Шпорлюк - професор Гарвардського університету, випускник університету ім. Марії Склодовської-Кюрі в Любліні (1955), Оксфордського (1961) та Стенфордського (1965) університетів, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету (1996-2003), іноземний член НАНУ та почесний професор Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Читайте також інтерв'ю Романа Шпорлюка для ІП: "Модерна нація починається зі слів: "Ми різні, але всі - українці"

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.