Державні архівісти обговорили свою роботу

У Державній науковій архівній бібліотеці (Київ) відбувся науково- практичний семінар "Сучасний стан та перспективи розвитку служб науково-технічної інформації державних архівних установ України".

Організаторами заходу виступили Державна архівна служба України, НДІ архівної справи та  документознавства, кафедра архівознавства та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету КНУ ім.Шевченка.

У роботі семінару взяли участь близько 30 учасників - представники державних архівів з різних регіонів України та науковці.  

Під час роботи науково-практичного семінару були обговорені правові аспекти та основні напрями діяльності служб науково-технічної інформації державних архівних установ України.

Також було розглянуто рекомендації щодо організації довідково-інформаційного фонду служби науково-технічної інформації архіву та представлено на прикладі системи "Ірбіс" [система автоматизації бібліотек - ІП] впровадження електронного каталогу довідково-інформаційного фонду. 

На завершення семінару відбувся круглий стіл, де обговорювалися питання діяльності служб науково-технічної інформації на прикладі Центрального державного науково-технічного архіву України та Центрального державного архіву-музею літератури та мистецтва України.

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.