Спецпроект

Музей медицини запрошує подивитися на діораму оборони Києва

Музей медицини запрошує киян та гостей столиці подивитися багатоплановий діорамний комплекс, присвячений наданню медичної допомоги захисникам Києва в серпні 1941-го.

Про це пише comments.ua.

На першому ярусі діорами відвідувачі зможуть побачити реальну військову обстановку в районі тодішньої сільгоспакадемії (нині - Аграрний університет), а на другому - пересувний медичний пункт у підвалі академії, де надавалася медична допомога воїнам.

Над експозицією працювали українські художники під керівництвом М.Хана. Завдяки грі світла протягом дня картинка змінюється.

Для звукового оформлення діорами використана запис "хвилини мовчання" у виконанні диктора Всесоюзного радіо Віри Ентоні. "Це рідкісний запис, тому що після еміграції диктора в США в 1977 році "хвилина мовчання" була переозвучена Юрієм Левітаном, а потім Ігорем Кириловим, - сказав директор музею, професор Вадим Шипулін. - У звуковому оформленні частини діорами також використаний запис з голосом народного артиста УРСР Миколи Оляліна".

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.