Янукович попросив Крим святкувати 60-річчя приєднання до України

Президент Віктор Янукович доручив уряду Криму невідкладно затвердити план святкування 60-ї річниці входження Кримської області до складу України.

Відповідний указ оприлюднений на його сайті.

Янукович доручив передбачити проведення у Криму урочистостей з цієї нагоди, організацію тематичних заходів для учнів та військових, активізацію наукової та творчої роботи на цю тему.

Також президент просить викарбувати ювілейну монету.

Відомству Леоніда Кожари доручено провести відповідні заходи у дипломатичних установах України по світу, а Держтелерадіо забезпечити висвітлення урочистостей.

Як відомо, 19 лютого 1954 року президія Верховної Ради СРСР, "ураховуючи спільність економіки, територіальну близькість, тісні господарські й культурні зв’язки між Кримом та Україною", позицію урядів РРФСР та УРСР, прийняла указ "Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР".

Дивіться також: "Подарунок Хрущова. Як Україна відбудовувала Крим"

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.

Легенда про «Оржівську операцію»: як Внутрішні війська НКВД випадково вбили «Клима Савура»

Читаючи документи, складається враження, що Оржівська операція за масштабами була чимось подібним до «битви за Берлін». Очевидно, чекістам не хотілося в «переможному угарі» відставати від Червоної армії і банальну випадкову ліквідацію «Савура» розцяцькували, як масштабну операцію із задіянням особисто вищого командування держбезпеки УРСР.

Микола Глущенко. «Художник» за фахом і оперативним псевдонімом розвідки

17 вересня відзначається 120-річчя від дня народження художника Миколи Глущенка. Його життя було сповнене багатьох феєричних подій, несподіваних драматичних поворотів долі і численних загадок. Окремі епізоди з його біографії породили низку легенд, які й досі бентежать уяву численних поціновувачів, мистецтвознавців, кінематографістів, письменників. Розсекречені, досі невідомі документи із Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу розставити певні акценти у всьому цьому і пролити світло на утаємничені сторінки життя митця.

Лем. Життя не з цієї землі

«Лем. Життя не з цієї землі» — це не лише біографія Станіслава Лема, а й драматична й чесна розповідь про складну історію Центрально-Східної Європи, у якій одне з чільних місць посідає Львів першої половини ХХ століття.