Спецпроект

У КИЄВІ ПРЕЗЕНТУЮТЬ ЦИФРОВИЙ АТЛАС УКРАЇНИ

В Могилянці гарвардський історик представить проект "Мапа: Цифровий атлас України".

Проект "Mapa: Digital Atlas of Ukraine" є ініціативою Гарвардського інституту українських досліджень (HURI) спільно з українськими партнерами. На даному етапі розроблена інтерактивна мапа Голодомору.

Детальніше про проект: gis.huri.harvard.edu

Професор історії Гарварду Сергій Плохій представить слухачам проект під час презентації в НаУКМА.

Загальна кількість прямих смертей від голоду в УРСР станом на 1933 рік. Смерті на кожну 1000 людей, по районам

Час і місце заходу: вівторок, 8 квітня, 17:00-18:30. Київ, вул. Волоська, 10 (Центр польських та європейських студій НаУКМА).

 Села і сільські ради, внесені на так звані "чорні дошки" у 1932-33 роках. Заштриховано райони, які були на "чорних дошках" цілком

Наразі Цифровий атлас України представляє географічні дані щодо демографічних утрат 1932-33 років, етнічного складу й адміністративого устрою України 1920-1930-х, радянської державної політики та її результатів, включаючи рівні колективізації сільського господарства, планів збору врожаю і їхнього виконання.

Дивіться також інші матеріали за темою "Карти"

Пастор з Майдану Ральф-Ґергард Гаска

Якщо ці події нас чомусь навчають, то ось чому: перед силою цих багатьох «маленьких» людей, які з вірою у Господа ідуть своїми дорогами, не встоять жодні тирани і диктатори, і всі самозакохані та байдужі можновладці мають боятися їх, бо не вони переможуть.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Хто вбив Галю?

Нещодавно в українському медіа-просторі з’явилася стаття Наталії Крестовської, присвячена різноманітним видам історичних фейків та методам боротьби з ними на прикладі поширених в сучасному українському суспільстві міфах.
Ще одна фейк-фольк-хісторі, що періодично набуває популярності в українському суспільстві – це «істинний» варіант широковідомої народної пісні про Галю «Їхали козаки із Дону додому».

Оксамитова (Р)еволюція у Чехословаччині

17 листопада 1989 року силовики брутально били студентів: кількість поранених людей сягала декількох сотень. Ще того ж вечора Прагою розійшлася новина, що поліціанти забили до смерті одного студента, ця ж інформація миттєво поширилась і в західних ЗМІ.