У Горлівці - книжковий ярмарок біля музею. ФОТО

У Горлівці (Донецька область) з нагоди Міжнародного дня музеїв уперше відбувся книжковий ярмарок місцевих літераторів.

Акція відбулася на площі біля Музею мініатюрної книги ім.Разумова, повідомляє Музейний простір із посиланням на організаторів.

 

Крім продажу авторських книг, в рамках акції відбувся літературний флеш-моб, читали вірші з використанням гучномовця.

Також у програми були книжкові дебати і буккросинг. Підведення підсумків Книжкового ярмарку відбулося за круглим столом із традиційним чаюванням.

 

Протягом дня відвідати горлівський Музей мініатюрної книги можна було безкоштовно. Цією можливістю скористалося більше 200 людей.

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.