ІДЕОЛОГІЄЮ БІЛОРУСІ БУДЕ ПРАВОСЛАВ'Я - ЛУКАШЕНКА

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка запропонував використовувати в якості "нової ідеології" країни православ'я.

Про це повідомляє "Білоруський партизан" із посиланням на "Інтерфакс".

"Я не вважаю, що церква поза державою, - зазначив Лукашенка на зустрічі з екзархом Білоруської православної церкви Павлом. - Я, навпаки, хочу, щоб церква брала активну участь у державних справах".

Він нагадав, що з розвалом Радянського Союзу розвалилася й тодішня ідеологія.

"Ми досі намагаємося якось вибудуватися ідеологічно. Нічого путнього практично не виходить, я це визнаю", - сказав Лукашенка.

За його словами, для успшності нової ідеології її має сприйняти суспільство.

"Чому ми не можемо використовувати в нашому житті православ'я, християнство?", наголосив він.

За словами президента, у білоруської держави склалася тісна співпраця з представниками церкви, а в суспільстві високий рівень довіри до Білоруської православної церкви: "Церква завжди за рейтингом після президента друге місце займає".

Згідно з Конституцією РБ, Білорусь - світська держава, яка гарантує громадянам невтручання будь-якої релігії в їхнє життя.

Брати Шептицькі і єврейський народ. Частина І

Одним із вагомих епізодів у життєписі Митрополита Андрея Шептицького, як і в життєписі його молодшого брата бл. свщмч. Климентія — Праведника Народів Світу, є їхня участь у порятунку галицьких євреїв у часи Голокосту. Більшість інформації черпаємо зі спогадів очевидців, Порятунок євреїв — спільна справа братів, як і діяльність, спрямована на погашення антисемітських настроїв у тодішньому суспільстві, хоча більшість документів підписана самим Митрополитом. Парадокс у тому, що о. Климентій Шептицький був визнаний «Праведником народів світу» за порятунок євреїв у часи Голокосту, натомість заслугам Митрополита Андрея у такому визнанні було відмовлено.

Лютнева драма президента Бенеша

За столом в кабінеті президента Чехословаччини на Празькому Граді сидів сивий хворий чоловік. Президенту Едвардові Бенешу було лише 63 роки, проте постійні хвороби і тиск з боку політичних опонентів цілковито виснажили його. Президент щойно підписав призначення нового комуністичного уряду. Його держава, яку він власноруч засновував, будував і за яку бився десятиліттями, провалювалася в морок комуністичної диктатури. І під вироком Чехословаччині стояв його, Едварда Бенеша, підпис. Одного з найбільших демократів в історії центральної Європи ХХ століття.

Панас Мирний у 1917 році. Живий і голодний статський радник

Ні, Панас Мирний не помер у ХІХ столітті. Він та Іван Нечуй-Левицький - два письменники-класики, хто пережив революцію. І хоча його роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" вивчали в школі всі без винятку покоління українців, для більшості цей факт - неабияка новина.

Сергій Гірік: гасла УНР нагадували більшовицькі

Інтерв'ю з кандидатом історичних наук, вченим секретарем Української асоціації юдаїки Сергієм Гіріком