ІДЕОЛОГІЄЮ БІЛОРУСІ БУДЕ ПРАВОСЛАВ'Я - ЛУКАШЕНКА

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка запропонував використовувати в якості "нової ідеології" країни православ'я.

Про це повідомляє "Білоруський партизан" із посиланням на "Інтерфакс".

"Я не вважаю, що церква поза державою, - зазначив Лукашенка на зустрічі з екзархом Білоруської православної церкви Павлом. - Я, навпаки, хочу, щоб церква брала активну участь у державних справах".

Він нагадав, що з розвалом Радянського Союзу розвалилася й тодішня ідеологія.

"Ми досі намагаємося якось вибудуватися ідеологічно. Нічого путнього практично не виходить, я це визнаю", - сказав Лукашенка.

За його словами, для успшності нової ідеології її має сприйняти суспільство.

"Чому ми не можемо використовувати в нашому житті православ'я, християнство?", наголосив він.

За словами президента, у білоруської держави склалася тісна співпраця з представниками церкви, а в суспільстві високий рівень довіри до Білоруської православної церкви: "Церква завжди за рейтингом після президента друге місце займає".

Згідно з Конституцією РБ, Білорусь - світська держава, яка гарантує громадянам невтручання будь-якої релігії в їхнє життя.

Європейська орієнтація Симона Петлюри

Долаючи навалу збройних сил Російської Федерації, українське суспільство одночасно розгорнуло масштабну роботу по знищенню «русского мира» в найменуваннях міст, площ, вулиць. Та не слід забувати, що Росія не тільки нав’язувала нам свої цінності, у тому числі в топоніміці, але й деформувала національну пам’ять українського народу. Особливо багато грязюки наліплено на постать публіциста, державотворця, воєначальника, мислителя Симона Петлюри

Сюргюн. Мама думала, що нас везуть на розстріл

Уявіть себе на їх місці. У ваш дім на світанку вриваються озброєні люди, солдати. Дають 15 хвилин на збори. Відвозять на найближчу станцію. І додому ви зможете повернутися лише через 50 років.

Український вояк, який врятував десятки євреїв

Круглий сирота з Лемківщини. У 17 років, неповнолітнім, пішов воювати за Україну в складі Українських Січових Стрільців. Здобув дві вищі освіти в Празі. Став успішним бізнесменом в міжвоєнній Галичині. Для врятування євреїв створив окремий бізнес і рятував їх у промисловому масштабі. За що був, врешті решт, покараний нацистами. З Німеччини до США, його – вже немічного – витягнули вдячні євреї. Звати його Олекса Кривов'яза. Латинкою прізвище писав, як Krywowiaza

Авіація працює по «своїм», або Мулінська катастрофа 1945 року

У свідомості багатьох російських дослідників, радянсько-японська кампанія постає майже ідеальною. Мемуари, література, вікіпедія та військова хроніка повністю підтверджує це, даючи однобоку модель сприйняття минулих подій. Успіхи відомі – 700 кілометровий бліцкриг 6 танкової армії через Хінган, захоплення в полон 600 тис. угруповання Квантунської армії, мінімальні втрати, та прорив сучасної прикордонної фортифікаційної системи оборони японських військ. Але навіть і тут, можна знайти «підводне каміння», у вигляді фактів, що свідомо приховувалися роками. До таких подій відносяться і інцидент 16 серпня 1945 року, коли радянські впс розбомбили власні війська які дислокувалися біля міста Мулін