У Польщі встановили пам'ятник Леніну, який пісяє. ФОТО

На Центральній площі краківського району Нова Гута встановили монумент Леніну, який пісяє.

Відповідні фото опублікував у своєму Facebook Адам Ґричинський, датувавши знімки 7 червня 2014 року.

Схоже, що йдеться про монумент, який уже виставлявся на центральній площі району у 2012 році. Тоді Радіо Краків повідомило, що невеличка скульптура Леніна, з якої виливається вода, має назву "Фонтан майбутнього".

Скульптура є рімейком великого монументу, який стояв на центральній площі Нової Гути в часи соціалістичної Польської народної республіки.

Монумент виконано в яскраво-салатовому кольорі

Зараз центральна площа району носить ім'я Рональда Рейгана.

 

Після кількох днів презентації в центрі району пісяючий Ленін переїде в сади міської лазні.

Нова Гута - житловий масив, збудований у 1940-50 роках як зразкове соціалістичне місто. Обслуговував металургійний комбінат імені Леніна, збудований тоді ж.

Зараз район - у складі Кракова. Металургійний комбінат носить ім'я Тадеуша Сендзимира [інженера зі Львова, який став новатором американської металургії XX сторіччя], належить "Арселор Міттал".

Соціалістичний монумент. Фото: lovekrakow.pl

Пам'ятник Леніну в Новій Гуті був споруджений на центральній площі Нової Гути у 1973 році. Це був найбільший пам'ятник Леніну в Польщі. Важив 7 тон. Знесений у 1989 році.

 

Як відомо, у травні 2012 року в Києві, Одесі і Львові встановили дерев'яні пам'ятники "Сталіну, який пісяє".

У жовтні 2013 року у польському Гданську без дозволу місцевої влади було встановлено пам'ятник червоноармійцю, який ґвалтує жінку.

8 грудня 2013 року в Києві було зруйновано пам’ятник Ленінові на бульварі Шевченка.

Після цього в Україні пошкодили або спробували пошкодити не менше 50 пам’ятників Леніну.

Володимир Ульянов (Ленін) - ключова фігура у партії більшовиків (відлам Російської соціал-демократичної робітничої партії), керівник державного перевороту в Російській республіці в жовтні 1917 року), ідеолог створення СРСР.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.