У Польщі встановили пам'ятник Леніну, який пісяє. ФОТО

На Центральній площі краківського району Нова Гута встановили монумент Леніну, який пісяє.

Відповідні фото опублікував у своєму Facebook Адам Ґричинський, датувавши знімки 7 червня 2014 року.

Схоже, що йдеться про монумент, який уже виставлявся на центральній площі району у 2012 році. Тоді Радіо Краків повідомило, що невеличка скульптура Леніна, з якої виливається вода, має назву "Фонтан майбутнього".

Скульптура є рімейком великого монументу, який стояв на центральній площі Нової Гути в часи соціалістичної Польської народної республіки.

Монумент виконано в яскраво-салатовому кольорі

Зараз центральна площа району носить ім'я Рональда Рейгана.

 

Після кількох днів презентації в центрі району пісяючий Ленін переїде в сади міської лазні.

Нова Гута - житловий масив, збудований у 1940-50 роках як зразкове соціалістичне місто. Обслуговував металургійний комбінат імені Леніна, збудований тоді ж.

Зараз район - у складі Кракова. Металургійний комбінат носить ім'я Тадеуша Сендзимира [інженера зі Львова, який став новатором американської металургії XX сторіччя], належить "Арселор Міттал".

Соціалістичний монумент. Фото: lovekrakow.pl

Пам'ятник Леніну в Новій Гуті був споруджений на центральній площі Нової Гути у 1973 році. Це був найбільший пам'ятник Леніну в Польщі. Важив 7 тон. Знесений у 1989 році.

 

Як відомо, у травні 2012 року в Києві, Одесі і Львові встановили дерев'яні пам'ятники "Сталіну, який пісяє".

У жовтні 2013 року у польському Гданську без дозволу місцевої влади було встановлено пам'ятник червоноармійцю, який ґвалтує жінку.

8 грудня 2013 року в Києві було зруйновано пам’ятник Ленінові на бульварі Шевченка.

Після цього в Україні пошкодили або спробували пошкодити не менше 50 пам’ятників Леніну.

Володимир Ульянов (Ленін) - ключова фігура у партії більшовиків (відлам Російської соціал-демократичної робітничої партії), керівник державного перевороту в Російській республіці в жовтні 1917 року), ідеолог створення СРСР.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.