У КИЄВІ ОБГОВОРЮЮТЬ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ІНСТИТУТСЬКОЇ

У столиці розпочалося громадське обговорення щодо перейменування вулиці Інститутської на вулицю Героїв Небесної Сотні.

Таке рішення було прийнято на вимогу громади, повідомляє УП.Життя із посиланням на мерію.

Долучитися до обговорення перейменування має змогу кожен мешканець Києва.

Висловити свою думку можна на офіційному веб-сайті Київської адміністрації, на сайті "Контактного центру Києва", або за допомогою "гарячої лінії" (044) 15-51 (зі стаціонарного) та (044) 205-73-37 (з мобільного).

Громадське обговорення триватиме два місяці.

Усі отримані пропозиції та зауваження будуть передані до Київської міськради для прийняття відповідного рішення.

За два дні обговорення на сайті КМДА вже зафіксовано 188 редакцій і пропозицій.

Як відомо, днями мер Києва Віталій Кличко заявив, що Інститутську або її частину планується перейменувати на честь Небесної Сотні. На вулиці буде встановлено меморіал.

Від листа до ГУЛАГу: як МҐБ цензурувало пошту про операцію «Запад»

На Великдень 1948 року отець Володимир Марущак готував особливу проповідь. Він знав, що попри заборони й обмеження нової влади, відсвяткувати воскресіння Христа збереться чимало людей. 2 травня він відправив службу у старовинній церкві села Новий Кропивник, а тоді — виголосив промову, яка викликала сльози у багатьох присутніх

Серце, самогубство чи вбивство? Як загинув Василь Стус

Уночі з 3 на 4 вересня 1985 року в карцері табору особливого режиму ВС-389/36 у с. Кучино Чусовського р-ну Пермської обл. пішов із життя 47-річний поет і правозахисник Василь Стус. Версій, чому це сталося, кілька. Але я певен...

Квота на розстріл "ворогів народу": як праонука знайшла справу репресованого прадіда

У травні цього року при Архіві національної пам`яті відкрився Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Весь цей час співробітники допомагають сотням людей дізнатися, в яких архівах можуть зберігатися таємниці їхніх репресованих родин. Вікторія Тараненко з Дніпропетровщини стала однією з перших, кому вдалося знайти справу свого репресованого прадіда та нарешті дізнатися, за що його арештував НКВД у часи Великого терору.

Ігор Галагіда: «Зміна парадигми – з катів на жертви»

З одного міліцейського документу. Після вбивства українців правоохоронці розпочали слідство. Люди, що вижили, розповіли, що бандити ставили їм питання: хто з них русин, хто – поляк? Того, хто виявлявся русином, – убивали. Ми поки що не знаємо, хто вчинив цей злочин – члени підпілля чи просто бандити, але навіть другий варіант вказує на те, що й кримінальна діяльність могла все ж мати національний характер.