У КИЄВІ ОБГОВОРЮЮТЬ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ІНСТИТУТСЬКОЇ

У столиці розпочалося громадське обговорення щодо перейменування вулиці Інститутської на вулицю Героїв Небесної Сотні.

Таке рішення було прийнято на вимогу громади, повідомляє УП.Життя із посиланням на мерію.

Долучитися до обговорення перейменування має змогу кожен мешканець Києва.

Висловити свою думку можна на офіційному веб-сайті Київської адміністрації, на сайті "Контактного центру Києва", або за допомогою "гарячої лінії" (044) 15-51 (зі стаціонарного) та (044) 205-73-37 (з мобільного).

Громадське обговорення триватиме два місяці.

Усі отримані пропозиції та зауваження будуть передані до Київської міськради для прийняття відповідного рішення.

За два дні обговорення на сайті КМДА вже зафіксовано 188 редакцій і пропозицій.

Як відомо, днями мер Києва Віталій Кличко заявив, що Інститутську або її частину планується перейменувати на честь Небесної Сотні. На вулиці буде встановлено меморіал.

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".