Google присвятив заставку Дню Незалежності. ФОТО

Сьогодні користувачі з України при заході на пошуковий сервіс Google бачитимуть логотип-заставку, присвячену Дню Незалежності.

Про це повідомляє Watcher.

Google змінив свій логотип на честь Дня Незалежності України

Дудл (doodle) – це видозмінений логотип пошуковика Google, який присвячений видатній події, і який можна побачити на сторінці пошуку.

Автором дудла став відомий український художник Владислав Єрко, один з найпопулярніших ілюстраторів книг. Практично всі дитячі книги з кольоровими ілюстраціями Владислава отримували нагороди на різних книжкових фестивалях.

Владислав Єрко розповів про ідею свого малюнка: "В дудлі до Дня Незалежності я хотів показати Україну як країну нових, чистих, вільних людей, країну миру і достатку, щасливу Україну. Символом цього є діти – ті, заради кого варто жити і будувати нову країну".

Дудли бувають як загальносвітові, так і для окремих країн, чи групи країн. Якщо дудл робиться під подію загальносвітового масштабу – його побачать всі. Якщо ж це подія цікава для однієї країни чи групи країн – то дудл на пошуковій сторінці побачать лише в них.

Ось так виглядав дудл до Дня Незалежності минулого року:

Google змінив свій логотип на честь Дня Незалежності України

Також: Інші "історичні" заставки Google

Теми

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.