АНОНС: виставка про дві світові війни у музеї ВВВ. ФОТО

У столиці відкриють виставку до 100-річчя від початку Першої і 75-річчя від почату Другої світових воєн.

Виставка має назву "Апокаліпсис ХХ століття. Світові війни", повідомляє УІНП.

До створення виставкового проекту долучилися:

- Національний музей історії України,

- Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник,

- Музей однієї вулиці, Музей історичних та культурних реліквій родини Шереметьєвих,

- музей "Православна Україна" Київської Митрополії УПЦ (МП),

- Центральний державний архів громадських об’єднань України,

- Центральний державний історичний архів України (м. Київ), Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного,

- Всеукраїнське громадське об’єднання "Союз "Народна пам’ять".

 

Відкриття: 5 вересня 2014 року о 12:00 у головному корпусі Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років".

В основі виставки - автентичні пам’ятки, більшість з яких експонується вперше.

Відвідувачі виставки можуть побачити фото зруйнованої у Першу світову церкви в Дюнкерку на півночі Франції, знищеного 9 серпня 1945 р. ядерним вибухом католицького собору Уракамі в японському місті Нагасакі, культові предмети із зруйнованого у 1941 р. Успенського собору Києво-Печерської лаври, Біблію видання першої чверті  ХІХ ст.

Завершує виставковий проект фотолітопис подій 2013-2014 років, які відбувалися на Майдані, в Криму, а тепер розгортаються на Сході, де Україна веде нерівний бій за власне місце серед суверенних держав і народів, якого не вдалося здобути впродовж попередніх сторіч, зазначають організатори виставки.

 

Виставка розрахована на широке коло відвідувачів. Вона ставить за мету ще раз акцентувати антилюдський, антигуманний характер світових воєн,  застерегти від невиваженості, популізму, а також закликати до єдності, консолідації, взаєморозуміння, обов’язку берегти мир.

Дві світові війни забрали життя майже 75 млн людей, 55 млн осіб отримали поранення.

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій