Севастопольці просять окупантів не перейменовувати Турецьку вулицю

Мешканці вулиці Турецької в Сімферополі написали відкритий лист так званим "депутатам" окупаційної міськради з проханнями не змінювати історичну назву.

Про це повідомляють Аргументы недели.

"Ми просимо вас цього не робити, оскільки це несе для нас фінансові розтрати і тягне за собою розпалювання міжнаціональної ворожнечі", - йдеться в зверненні.

Під відкритим листом підписалися понад 40 осіб - жителів вулиці.

У грудні 2015 року "голова адміністрації" окупованого Сімферополя Геннадій Бахарєв заявив про намір перейменувати Турецьку вулицю міста у вулицю Олєґа Пєшкова - загиблого в Сирії російського пілота Су-24.

Пізніше в місті спаплюжили вказівники до меморіалу загиблим турецьким воїнам.

У 2012 році  Британія повідомила, що планує спорудити в Севастополі меморіал загиблим у Кримській війні британським воїнам.

Від листа до ГУЛАГу: як МҐБ цензурувало пошту про операцію «Запад»

На Великдень 1948 року отець Володимир Марущак готував особливу проповідь. Він знав, що попри заборони й обмеження нової влади, відсвяткувати воскресіння Христа збереться чимало людей. 2 травня він відправив службу у старовинній церкві села Новий Кропивник, а тоді — виголосив промову, яка викликала сльози у багатьох присутніх

Серце, самогубство чи вбивство? Як загинув Василь Стус

Уночі з 3 на 4 вересня 1985 року в карцері табору особливого режиму ВС-389/36 у с. Кучино Чусовського р-ну Пермської обл. пішов із життя 47-річний поет і правозахисник Василь Стус. Версій, чому це сталося, кілька. Але я певен...

Квота на розстріл "ворогів народу": як праонука знайшла справу репресованого прадіда

У травні цього року при Архіві національної пам`яті відкрився Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Весь цей час співробітники допомагають сотням людей дізнатися, в яких архівах можуть зберігатися таємниці їхніх репресованих родин. Вікторія Тараненко з Дніпропетровщини стала однією з перших, кому вдалося знайти справу свого репресованого прадіда та нарешті дізнатися, за що його арештував НКВД у часи Великого терору.

Ігор Галагіда: «Зміна парадигми – з катів на жертви»

З одного міліцейського документу. Після вбивства українців правоохоронці розпочали слідство. Люди, що вижили, розповіли, що бандити ставили їм питання: хто з них русин, хто – поляк? Того, хто виявлявся русином, – убивали. Ми поки що не знаємо, хто вчинив цей злочин – члени підпілля чи просто бандити, але навіть другий варіант вказує на те, що й кримінальна діяльність могла все ж мати національний характер.