В Китаї зруйнували 36-метрову золоту статую Мао. ФОТО

В Китаї розібрали гігантську статую Мао Цзедуна, встановлену кілька днів тому. Провінція Хенань, мешканці якої збудували монумент - одна з найбільш постраждалих від голоду в часи Мао. Але саме в цих регіонах росте культ "Великого Керманича".

Про це повідомляє Guardian.

36-метровий монумент засновнику Комуністичної партії Китаю було встановлено у сільській місцевості провінції Хенань. Спорудження пам'ятника коштувало 3 млн юаней (близько $470 тис).

Фотографії "мега-Мао" стали вірусними в китайському інтернеті. Користувачі обурювалися несмаком авторів статуї, пофарбованої в золотий колір.

"Чому б не витратити ці три мільйони на місцеву освіту?" - висловив загальний настрій один із користувачів китайської соцмережі Weibo.

Серез інтернет-користувачів країн Заходу монумент теж викликав зливу "фотожаб" і жартів штибу "Мао, що сидить на унітазі".

 

Не минуло й кілька днів, як пам'ятник взялися розбирати. На оприлюднених фото видно, що руки і ноги "Великого Керманича" вже від'єднані від статуї. На тому місці, де була голова - чорна тканина.

Монумент розібрано за рішенням влади Китаю. Згідно з офіційним повідомленням, під час будівництва "було порушено узгоджувальний процес".

 

Керівник Дослідницького центру Мао Цзедуна Лю Цзянву наголосив, що мешканці провінції Хенань мріяли про те, щоб ім'я китайського революційного лідера було вшановане гідним меморіалом.

"В сучасному Китаї Мао є символом чесності та справедливості, - сказав Лю. - В серцях простих людей Мао Цзедун уособлює ці чесноти, ось люди і виявляють до нього такі емоції".

 

У грудні 2015 року контрольована китайським урядом англомовна газета Global Times повідомляла, що в сільськогосподарських регіонах КНР набирає сили культ Мао. У ряді провінцій будуються статуї і навіть храми на честь "Великого Керманича".

Провінція Хенань була епіцентром Великого китайського голоду 1959-61 рр., який став наслідком "Великого стрибка" - невдалої спроби Мао Цзедуна індустріалізувати країну. Внаслідок голоду вмерло від 10 до 30 млн громадян Китаю, з них у Хенань - близько 3 млн людей.

 

Нагадаємо, в серпні 2015 року окупаційна влада так званої "ДНР" пообіцяла знести пам'ятний знак жертвам Голодомору 1932-33 рр., встановлений у Сніжнянському районі, який постраждав від голоду найбільше з усіх регіонів Української СРР.

Інші матеріали за темами КИТАЙ — МОНУМЕНТИ — ГОЛОДОМОР

Понівечені долі: репресії проти рятівників євреїв у СРСР

Одні з найбільш шанованих та визнаних у світі українців – Праведники народів Світу. На жаль, щодо деяких з них радянська влада проводила політику репресій. Про трагічні долі Праведників у СРСР.

Розстріляний «Кармелюк». Історія Степана Шагайди

«Батько сполотнів, побілів мов стіна. Поки робили обшук, перетрушуючи одяг, білизну, книги, мої іграшки, батькові й мамі не дозволяли розмовляти. І лише коли дозволили на виході попрощатися, мама запитала у батька: «Стьопо, скажи чесно, ти в чому-небудь винен?» «Присягаюся найдорожчим для мене – життям мого сина, що я ні в чому не винен!» – відповів він із сльозами в голосі».

Розстріляний у 38-му, «помер» від інфаркту у 43-му

Якщо у Вашій сім’ї, родині є свідоцтво про смерть, датоване 1950-ми роками, у якому зазначено, що Ваш репресований родич помер в 1943 році від інфаркту міокарда, то тут все ВИГАДАНО – і дата, і причина. Справжнім залишається лише сам факт смерті. Так радянська влада намагалася приховати свою участь у знищенні мільйонів людей без будь-якого слідства.

Йозеф Мислівечек та Максим Березовський: чех та українець, які підкорили музичну Італію

Долі цих двох блискучих композиторів перетнулися у щасливий для обох, сповнений надій і планів момент життя. Сталося це рівно 250 років тому – 15 травня 1771 року. Цього дня Йозеф Мислівечек та Максим Березовський складали іспит в Болонській філармонічній академії.