АНОНС: У Могилянці - лекція соратника Сахарова і Єльцина з Естонії

14 квітня в Києво-Могилянській академії відбудеться відкрита зустріч із Юло Вооглайдом, естонським філософом та політиком.

Зустріч анонсували організатори в соцмережі Вктонтакті.

Юло Вооглайд - відомий естонський мислитель в сфері трансформації освіти та почесний професор Тартуського університету. Три школи в Естонії працюють за освітніми принципами Юло Вооглайда, в тому числі відома Колегія Старого Талліна. 

Він переконаний, що розвиток особистості і громадянина, розкриття природніх талантів - головні завдання освіти.

Юло Вооглайд був народним депутатом СРСР і членом депутатської групи, в яку входили такі знакові особистості, як Андрій Сахаров і Борис Єльцин. Учасник делегації, яка вела переговори з Михайлом Горбачовим про вихід Естонії з Радянського Союзу. Тричі був обраний депутатом Парламенту незалежної Естонії.

 

Ключові питання зустрічі:


- Майбутнє студента залежить від його особистості, а не соціальності: освіта, яка вчить думати, а не запам’ятовувати.
- Чому справжнє навчання і творчісіть - нероздільні.
- Нова модель вищої освіти.
- Принципи розвитку і розкриття молоді.
- Як формується завтрашня еліта країни?

Зустріч "Кого виховують в університетах: особистість vs спеціальність"

Четвер, 14 квітня, 16:00

Місце: Києво-Могилянська академія (м. Київ, вул. Г. Сковороди, 2), 1-й корпус, ауд 217.

Вхід за попредньою реєстрацією

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей