Книгу, яка руйнує міфи про Другу світову війну, презентують у Києві

Через 70 років після завершення Другої світової війни ми все ще перебуваємо у полоні міфів, табу й пропаганди. Напередодні відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом Український інститут національної пам'яті разом із видавництвом "Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля" презентують книгу, що спростовує чимало таких міфів.

"Війна і міф. Невідома Друга світова" зібрала в собі 50 сюжетів від 15 авторів, що досліджували та опрацьовували розсекречені документи та білі плями нашої історії.

У Книгарня Є книгу представлять читацькій аудиторії її автори: Володимир В`ятрович, Сергій Громенко, Максим Майоров, Сергій Рябенко, Вікторія Яременко, Ігор Бігун.

 

"Міфи про війну колишню стали зброєю у війні теперішній. Тому їх розвінчання важливе, щоб зрозуміти, як було насправді, побачити справжнє обличчя однієї з найбільших трагедій у нашій історії" – каже співавтор і редактор, Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"Книжка "Війна і міф" може "розмінувати" кілька десятів міфів про Другу світову війну, що існують у пострадянській колективній пам'яті та були побудовані на фальсифікаціях, маніпуляціях або замовчуванні фактів" – додає співавтор і редактор Олександр Зінченко. 

"Війна і міф. Невідома Друга світова" є спільним проектом Українського інституту національної пам'яті та видавництва "Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля" за участі Центр Досліджень Визвольного РухуЕлектронний архів Українського визвольного руху, "Історичної правди", просвітницького проектуLikбез. Історичний Фронт.

Четвер, 5 травня, 18:30

Місце: книгарня "Є", вул. Лисенка, 3, станція метро "Золоті ворота"

Вхід вільний.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.