У Росії будують модель Райхстагу для відпрацювання штурмів

У м. Кубинка Московської області будують макет Райхстагу для тренувальних штурмів.

Про це повідомив міністр оборони Російської Федерації Сергій Шуйгу під час свого виступу в Держдумі РФ, повідомляє "Інтерфакс".

"У парку "Патріот" будуємо Райхстаг. Не в повному вигляді, але для того, щоб наші юнармійці могли штурмувати не абищо, а конкретне місце", — сказав Шойгу.

Він також зазначив, щов  парку "Патріот" збудована повнорозмірне партизанське село. "У ній є клас підготовки підривників, кухня, кухарі, партизанська лазня і навіть землянка замполіта", — повідомив Шойгу.

Міністр додав, що в парку завершують споруджувати лінію фронту з окопами і блідажами, щоб люди могли відчути атмосферу життя в цих умовах.

"У цьому році з’явиться можливість провести день на службі на підводному човні всією родиною та пережити все, що там відбувається, починаючи з боротьби за виживання і закнічуючи компотом і макаронами по-флотськи", — сказав Шойгу.

Рух "Юнармія" створений з ініціативи Сергія Шойгу. Його мета — об’єднати понад 5  тис. військово-патріотичних і молодіжних організацій і виховання молоді " в дусі патріотизму, ідеалів дружби та інтернаціоналізму".

Центральним майданчиком для заходів "Юнармії" став Військово-патріотичний парк культури та відпочинку Збройних сил РФ "Патріот" у Кубинці, його філії у військових округах, а також об’єкти ЦСКА та ДТСААФ Росії.

Міф про "віроломний напад". Документи з архіву СБУ

"Прибулі у прикордонну смугу німецькі солдати [...] розповсюджують чутки, що командування німецької армії має намір захопити Західну Україну [...]. Виступ німецьких військ проти Радянського Союзу має відбутися після закінчення дощів, як тільки встановиться погода"

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.