АНОНС: День народження доньки Грушевського відзначать вечіркою в родовому маєтку

Літо – пора вечірок просто неба, пора сонця та лимонаду. Пропонуємо Вам відпочити в тіні садиби Грушевських у центрі Києва та провести цей вечір, занурившись в українську культуру, традиції.

Запрошуємо на Hrushevskiy Garden Party ІІ: щорічне святкування Дня народження Катерини Грушевської – фольклориста, етнолога, видатної науковиці.

Тематичною складовою вечірки послугувало дослідження Катерини – "Українські народні думи". Цей корпус – неперевершений і на сьогодні – став лебединою піснею Катерини Грушевської: до першого тому вона зібрала 13 текстів і 117 варіантів дум, до другого – 20 дум і 176 варіантів.

 Родина Грушевських. Катерина сидить поруч з батьком

Стоять: Олександр, Ганна, Михайло, Марія. Сидять: Сергій та Ольга Шамраєви, Катерина, Глафіра Захаріївна.

Фото грудня 1906 

А ще розробляла унікальні сюжети й програми: "Навколо дикунової душі", "До соціології старцівства", "Програма збирання матеріялів до українського народного сонника", "Про голе тіло як магічний засіб".

Пропонуємо зануритися в тему її досліджень, прямуючи за звуками традиційних духових інструментів, піснями бандуристів і етно-електронними варіаціями української музики.

Садиба Грушевських на Паньківській, 9 

Музичний полудень і такий же музичний вечір в саду Грушевських передбачає наступну програму:

16.00 – Майстер-клас "Традиційні духові українські інструменти"

17.00 – Українські народні думи у виконанні бандуристів

18.00 – "Думи" на килимах

19.00 – Виступ гурту GO-A

Постійно діятимуть творчі майстер-класи для дітей та дорослих та розваги від BABAI – оригінальні дерев’яні іграшки

Поповнити енергію допоможе вулична їжа.

17 червня 2017, субота, початок о 15.00

МІсце: Музей Михайла Грушевського (Київ, вул. Паньківська, 9).

Вхідний квиток: 60 грн. (діти у супроводі батьків – безкоштовно).

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

8 травня 2024 - Кінець Другої світової війни та війна Росії проти України

У Німеччині та на Заході панувало переконання, що висновок із Другої світової війни - через велику кількість жертв та страждань, у Європі ніколи знов не має бути війни - поділяє так само й Росія. При цьому ігнорували, що ще в часи СРСР цей погляд був лише частиною вшанування пам'яті, яку затьмарювало сприйняття війни як тріумфальної перемоги над фашизмом. Страждання й жертви серед військових і цивільних не сприймались в якості застереження від нової війни, насамперед вони слугували підкресленню величі та значимості радянської держави.

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.