У Холмі відзначили 100-ліття незалежності УНР. Не без ексцесів

Подія відбулась поруч із холмською кафедральною православною церквою святого Івана Богослова, де знаходяться могили вояків Української Народної Республіки.

Про це повідомляє видання "Наше Слово".

 Фото - Павла Лози

До присутніх звернувся д-р Григорій Купріянович, голова Українського товариства. Пізніше учасники поклали квіти та запалили свічки. Після цього на урочистому концерті в залі Державної вищої професійної школи виступив чоловічий український хор з Польщі „Журавлі".

Микола Ярмолюк, радник-посланник посольства України, вручив відзнаку від міністерства оборони України священику мітрату православної церкви в Холмі Івану Лукашуку.

Подію організувало Українське товариство під патронатом посла України в Польщі Андрія Дещиці та в співпраці з консулом України Станіславом Адамяком.

 Фото - Павла Лози

Не відбулося і без неприємних моментів. На подію прийшли також кілька осіб, серед яких була дівчина у футболці з надписом „Львів є польським, а Донбас – російським", а хлопець у футболці з надписом „Смерть бандерівцям!".

У Польщі відзначення 100-річчя незалежності України відбудуться також у Варшаві, Кракові, Любліні та інших містах.

Читайте також:

100 років Української незалежності. ПРОГРАМА подій у Києві

По всій Україні відкриється виставка "100 років боротьби: Українська революція 1917-1921". РОЗКЛАД

АНОНС: У Києві відзначать 155-у річницю Січневого повстання

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.