Вшанування пам'яті героїв Майдану в Києві. РОЗКЛАД ЗАХОДІВ

Пропонуємо вашій увазі перелік заходів з ушанування пам'яті Героїв Небесної Сотні з нагоди 4-ї річниці Майдану, які пройдуть в Києві 18–28 лютого 2018 року.

18 ЛЮТОГО

9:30–10:30. Панахида за Героями Небесної Сотні та борцями за незалежність України

Місце: Алея Героїв Небесної Сотні біля каплички та хреста


15:00–19:30. Відкриття виставки "Переведи мене через майдан"

Проект присвячено пам’яті майданівця Тараса Більчука. У програмі – культурно-освітні заходи.

Експозицію відкрито для перегляду щоденно до 25 лютого.

 Місце: "Мистецький Арсенал", ліве крило 1-го поверху, вул. Лаврська, 10


14:00–16:00. Триденна пелюсткова хода вшанування Героїв Небесної Сотні

Вільний мікрофон, танець-молитва "Ритам удачі" на перемогу й удачу України в її боротьбі за волю та гідність, вистава про події цих днів "Майдан – колиска нового людства" й пелюсткова хода та посипання пелюстками троянд місць, де пролилася кров героїв.

Місце:  Майдан Незалежності біля монумента Незалежності


16:00. Виставка "Артефакти з барикад. Передача колекції"

Виставка із зібрання майданівської ініціативи "Артіль-Майдан", експонати якої буде передано до Національного музею Революції Гідності.

Експозицію відкрито для перегляду щоденно до 28 лютого.

Місце: Український дім, мала виставкова зала, вул. Хрещатик, 2 


17:00–18.00. Вистава Магди Дзвін "Ми, нині сущі"

За участі октету AXIOS Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ.

Місце: Український дім, мала виставкова зала, вул. Хрещатик, 2

 Для збільшення тиність сюди.

12:00–19:00. Виставка "Майдан: Простір творчості"

74 творчі проекти студентів кафедри графічного дизайну Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА), робота над якими припала на революційний час. Зокрема на виставці представлено серію з 12 плакатів "Апостоли гідності" – масштабну фотосесію об’єктів Майдану, календарі на тему Майдану; серії акцидентних абеток "Автограф Майдану", де використано прототипи шрифтів, застосовуваних майданівцями в різний спосіб і на різному матеріалі;  експериментальний макет книги з металу "Карби Майдану" та плакати, присвячені російській інформаційній і військовій агресії проти України

Експозицію відкрито для перегляду щоденно до 25 лютого.

Місце: Центральний будинок художника, 3-й поверх, вул. Січових стрільців, 1–5


10:00–19:00. Виставка Івана Пішти "Спогади на полотні"

Ретроспективна серія живопису "Спогади на полотні" – наново пережиті особисті враження та досвід митця. Для учасників Революції Гідності виставка стане нагодою поринути у свої спогади, в картинах автора побачити власні історії. Ті, хто про Майдан знає з чужих вуст, зможуть відчути настрій, з яким українці обстоювали свій вибір майбутнього.

Експозицію відкрито для перегляду щоденно до 25 лютого.

Місце: ТЦ "GLOBUS 2", центральний вхід, виставкова галерея


00:00–24.00. Вулична виставка "Майдан: ландшафти пам’яті"

Виставка на Майдані, яка складається із 48 планшетів на великих металевих стендах, нагадає ключові етапи, перебіг, почуття, перемоги й утрати Революції Гідності.

Хроніка із соцмереж "Facebook-революція", доповнена світлинами, дасть змогу відновити в пам’яті сприйняття подій на Майдані різними людьми – від дітей і простих громадян до активістів, відчути в особистих історіях із перших вуст різні емоційні грані та особливості того часу. 

Виставка розповість про те, як народна ініціатива переросла в напрям державної політики, та про те, що пам’ять і повага до історії є запорукою поступу суспільства та незалежності держави. Окремі планшети детально висвітлюють історію й сучасні процеси створення музейно-меморіального комплексу, увага до якого в суспільстві та світі зростає дедалі більше.

Експозицію відкрито для перегляду щоденно до 15 березня.

Місце: Майдан Незалежності


20:00–20:30. Запалення свічок на алеї Героїв Небесної Сотні

МІсце: Алея Героїв Небесної Сотні


19 ЛЮТОГО

11:30–12:30. Флешмоб "Я пам'ятаю!"

Символічне продовження алеї Героїв Небесної Сотні родичами загиблих, учасниками Майдану, студентами, які утворять живий ланцюг. 

Флешмоб відбуватиметься за участі заслуженого академічного Зразково-показового оркестру Збройних сил України.

Місце: Алея Героїв Небесної Сотні

19:30–20:30. Триденна пелюсткова хода вшанування Героїв Небесної Сотні

Ушанування Героїв Небесної Сотні та посипання пелюстками троянд місць загибелі героїв.

Місце: Алея Героїв Небесної Сотні


20 ЛЮТОГО

11:00–13:00. Ангели пам’яті. Тиха акція на алеї

У межах акції паперових ангелів розвісять на деревах, які стали безмовними свідками вбивства майданівців у центрі Києва, на знак пам'яті про Небесну Сотню, що тепер тримає над нами небо. 

Кожен може приєднатися й повісити свого паперового ангела та поставити свічку на спомин про загиблих за Україну, за нашу з вами свободу й гідність.

Місце: Алея Героїв Небесної Cотні. Місце зустрічі – біля верхнього виходу зі станції метро "Хрещатик" об 11:00.


13:00–14:00. Освячення земельної ділянки майбутнього музейного комплексу

Місце: Алея Героїв Небесної Сотні, 3–5


16:00–18:00. Вечір-присвята "Відданим сотням України"

До участі запрошено членів родин Героїв Небесної Сотні, військовиків, волонтерів та громадських активістів.

 

На сцені – народні артисти України Раїса Недашківська, Оксана Білозір та Валентина Ковальська, заслужені артисти й відомі митці сцени Євромайдану Тарас Компаніченко, Руслана Лоцман, Володимир Гонський, Тетяна Школьна, Зеник (Медюк), мистецькі колективи "Народна філармонія", "Хорея козацька", ансамбль атовців із Черкащини, дитячий гурт "Орелі", барди й арт-волонтери.

Місце: Український дім, театрально-концертна зала, вул. Хрещатик, 2


19:00–21:00. Вистава "Ми, Майдан"

Запрошуємо пережити й переосмислити емоційні фейсбук-свідчення активістів, студентів, журналістів, самооборонівців, медиків, священиків, волонтерів, киян та приїжджих, чоловіків і жінок, літніх та юних про події Революції Гідності. Їхні дії, думки та слова, молитви й вірші, пісні та мрії творять новітню історію України.

Автор – Надія Симчич, режисер-постановник – народна артистка України Ірина Кліщевська, художник – Світлана Заікіна, музичне оформлення – Олексій Куций, відеоряд  – Денис Драчевський. Актори: заслужена артистка України Наталія Надірадзе, Анна Артем'єва, Денис Драчевський, Олег Лепенець, Андрій Мороз, Аліна Проценко, Владислав Пупков, Дмитро Соловйов.

Місце: Київський муніципальний театр "Колесо", Андріївський узвіз, 8


22 ЛЮТОГО

11:00. Круглий стіл – дискусія на тему збереження, інтерпретації та презентації травматичної історії в музеях

Спікери – Елейн Гуріан (США), Володимир В’ятрович, Ігор Пошивайло

Місце: "Мистецький Арсенал", ліве крило 1-го поверху, вул. Лаврська, 10


24 ЛЮТОГО

11:00–16:00. Форум-триптих пам'яті Героїв Небесної Сотні, присвячений новим комемораційним практикам ушанування сучасних героїв України.

Місце: Центральний будинок художника, 3-й поверх, територія виставки "Майдан: простір творчості", вул. Січових Стрільців, 1–5


Організатори та партнери: Адміністрація Президента України, Міністерство культури України, Київська міська державна адміністрація, Український інститут національної пам’яті, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності,  НЦДКС "Український дім", ГО "Родина Героїв Небесної Сотні", ГО "Об’єднання родин Небесної Сотні й учасників Революції Гідності", Ініціативна група постраждалих/поранених на Майдані, ГО "Самооборона Майдану", БФ "Майдан Гідності", ГО "Народна філармонія", "Територія А", ГО "Доброволя", ГО "Воля громади", "Чорна сотня", Козацьке товариство Майдану, ТЦ "GLOBUS 2", Київський академічний театр "Колесо".

Довідкова інформація й акредитація ЗМІ  maidanmuseum@gmail.com, тел. (067) 508-26-39, (093) 503-72-88, (099) 717-59-95 (прес-служба Національного Музею Революції Гідності).

Джерело: Український інститут національної пам'яті.

Буркусь: хто сторожив спокій дому Франка?

Це був не безпородний дворовий собака (хоча і в тім нічого лихого нема, навпаки, не виключено, що й таких тримали Франки, бо принаймні в певний час пес був у них не один, а справжній гуцульський вівчур, полонинський собака, чи, як іще називають, карпатська вівчарка

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».

Валєр Бондар. Харківський літмузей. Середовище дев'яностих

Валєр Бондарь – «гуру і навчитель» Сергія Жадана, митець, який об'єднував творчу еліту не тільки в Харкові. Саме у майстерні Бондаря в ЛітМузеї виникло українське середовище неформалів ранніх 1990-х. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’яностих карбувалась в харківському просторі графіка перших кроків боротьби за самостійну, стильну і самодостатню Україну. І у дев’яності довкола Бондаря в Харківському ЛітМузеї сформувалося вільне від радянських кліше і провінційних комплексів мистецьке середовище