Спецпроект

Москва лютує через ініціативу Ізраїлю щодо Голодомору

Посольство Росії в Тель-Авіві звинуватило депутатів ізраїльського парламенту у перекрученні історії в зв’язку з підготовкою законопроекту про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Заяву російського посольства публікує агентство ТАСС, передає "Європейська правда".

 Будівля посольства РФ в Тель-Авіві

"На жаль, наші колеги з Кнесету (зокрема, депутат Хасон) нещодавно підготували законопроект про український голодомор, який спотворює історію", - йдеться у заяві російського посольства.

"Ми наполегливо закликаємо всіх відповідних ізраїльських чиновників, включаючи Хасона, більш точно вивчити історичні факти", - додали дипломати.

У заяві російські дипломати називають голодомор гуманітарною катастрофою, яка виникла через сильну засуху і примусову колективізацію, та вразила Україну, Білорусь, Казахстан, Поволжя, Північний Кавказ, Західний Сибір і Південний Урал.

"Уявлення цих подій як навмисної політики знищення української нації суперечить історичним фактам і є цинічною спекуляцією на пам'яті мільйонів жертв через політичні мотиви", - заявили в посольстві РФ.

Нагадуємо, що у Кнессет поданий законопроект, що оголошує Голодомор актом геноциду.

Віктор Петров. Людина, яка повернулася в холод

"Петров боїться арешту, висловлює думку про необхідність від'їзду з України". Із цього рапорту співробітника секретно-політичного відділу управління держбезпеки нквс урср Лифаря почалася епічна драма Віктора Петрова, відомого ще за літературними і науковими псевдонімами як В. Домонтович та Віктор Бер. Рапорт був підготовлений у лютому 1936-го. Окремі фрагменти з нього свідчать про те, що про В. Петрова вже збирали оперативним шляхом інформацію і знали, на чому можна зіграти.

Уривок із книжки "Таборові діти" Любов Загоровської

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.