АНОНС: Зустріч «Музейно-фестивальний Амстердам: Малевич, Параджанов і Лозниця»

У Києві пройде позачергова зустріч Музейного клубу. Гостею цієї травневої зустрічі буде Тетяна Філевська.

Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті.

 

Відвідувачі матимуть чудову нагоду поспілкуватися з дослідницею творчості Малевича, яка розповість про свою роботу в бібліотеці та сховищі Stedelijk-музею (Амстердам) з колекцією картин Малевича та архівом Харджиєва, а також про відвідування музеїв та фестивалей в Амстердамі, Гаазі, Роттердамі та Амерсфорті, про спілкування з голландськими фахівцями.

Музейний клуб – це неформальний майданчик для предметного обговорення ключових питань розвитку музейної справи в Україні, засадничих підходів, кращих українських та світових практик, спільний пошук рішень, що уможливлюють розвиток музеїв і музейних фахівців в українських реаліях.

Час: 29 травня, вівторок, 17:00

Місце: Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6, лекційна зала (вхід зі сторони Музейного провулку).

Вхід вільний, реєстрація обов'язкова.

 

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

Оля опинилася перед вибором – ковтнути ампулу з отрутою і видати ворогам важливу адресу, чи ковтнути адресу і пережити тортури. Вона вибрала перше

Від листа до ГУЛАГу: як МҐБ цензурувало пошту про операцію «Запад»

На Великдень 1948 року отець Володимир Марущак готував особливу проповідь. Він знав, що попри заборони й обмеження нової влади, відсвяткувати воскресіння Христа збереться чимало людей. 2 травня він відправив службу у старовинній церкві села Новий Кропивник, а тоді — виголосив промову, яка викликала сльози у багатьох присутніх

Квота на розстріл "ворогів народу": як праонука знайшла справу репресованого прадіда

У травні цього року при Архіві національної пам`яті відкрився Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Весь цей час співробітники допомагають сотням людей дізнатися, в яких архівах можуть зберігатися таємниці їхніх репресованих родин. Вікторія Тараненко з Дніпропетровщини стала однією з перших, кому вдалося знайти справу свого репресованого прадіда та нарешті дізнатися, за що його арештував НКВД у часи Великого терору.

Ігор Галагіда: «Зміна парадигми – з катів на жертви»

З одного міліцейського документу. Після вбивства українців правоохоронці розпочали слідство. Люди, що вижили, розповіли, що бандити ставили їм питання: хто з них русин, хто – поляк? Того, хто виявлявся русином, – убивали. Ми поки що не знаємо, хто вчинив цей злочин – члени підпілля чи просто бандити, але навіть другий варіант вказує на те, що й кримінальна діяльність могла все ж мати національний характер.