На адмінмежі з Кримом з’явився Болбочан

Поблизу адмінмежі з тимчасово анексованим Кримом волонтери розмістили 20 бордів, присвячених визвольному походу полковника Петра Болбочана на Крим.

Борди нагадують подорожуючим про славетну українську історію – повідомляє Український інститут національної пам’яті.

 Фото: Український інститут національної пам’яті

Ініціаторами кампанії виступила волонтерська група "Itchy trigger finger Ukrainians", за сприяння міського голови Херсона.

Нагадуємо, що 100 років тому вояки Кримської групи Армії УНР під командуванням Петра Болбочана звільнили Крим від більшовиків.

Нещодавно УІНП презентував книгу історика Сергія Громенка "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана 1918 року".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.