Македонія змінює свою назву

Греція та Македонія підписали угоду щодо зміни назви Македонії. Згідно з документом, сусідка Греції називатиметься Північна Македонія.

Грецький прем'єр Алексіс Ципрас назвав це "сміливим, історичним та необхідним кроком для наших народів", повідомляє українська служба Бі-Бі-Сі.

Лідери країн оголосили про угоду ще у вівторок і підписали її, попри протести.

Нагадаємо, Республіка Македонія здобула незалежність у 1991 році внаслідок розпаду Югославії. Її назва походить від античного грецького царства, яке охоплювало територію більшу за територію республіки.

У зв'язку з цим Республіка Македонія мала суперечки з Грецією, яка у своєму складі має провінцію з такою ж назвою. Греки заявляли, що використовуючи назву "Македонія" сусідня держава має претензії на частину Греції.

З 1993 року в ООН використовувалася назва "Колишня Югославська Республіка Македонія". Через питання назви Греція чинила перешкоди вступу Македонії в ЄС і НАТО. У 2011 році Міжнародний суд ООН в Гаазі ухвалив, що такі дії Греції незаконні.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей

Помилка Михайла Терещенка

Тут би йому і зрозуміти все та направити сили, а головне всі гроші, саме в цей напрямок, повернутись в Київ, поставити чітку і виграшну ставку на Україну. Але ні... він ставить все на "зеро", бажаючи отримати абсолютно повний контроль, всю імперію, вибороти для себе мрію демократичної Росії, яка настільки ж примарна, як і його віра в те, що в казино приносять успіх ставки на дати народження матері і бабусі