Українська правда
Історична правда

Російського історика Юрія Дмитрієва знову затримали

28.06.2018
Версія для друку

Голову карельського відділення правозахисного центру «Меморіал» Юрія Дмитрієва, затримали на виїзді з Петрозаводська, РФ.

Про це повідомляє видання "Медіазона" з посиланням на адвоката історика Віктора Ануфрієва.

Юрій Дмитрієв 

За даними Ануфрієва, затримання відбулося, коли Дмитрієв їхав на автомобілі на кладовище, де похована його знайома. Зараз Дмитрієв знаходиться в одному з карельських ізоляторів тимчасового утримання.

"Біля Олонце їх зупинили співробітники ДПС, сказали, що є орієнтування, що на Дмитрієва слідчим Максимом Завацким заведено кримінальну справу і що треба їхати в ІТУ", - повідомила дочка історика Катерина Клодт.

За даними телеканалу НТВ, Дмитрієва затримали через порушення підписки про невиїзд. Телеканал стверджує, що історик збирався виїхати до Польщі, влада якої нагородили його орденом "Хрест заслуги".

Нагадуємо, що 5 квітня Петрозаводський міський суд виправдав Юрія Дмитрієва. Його звинувачували у використанні неповнолітньої прийомної дочки для виготовлення порнографії і розбещування її. За Дмитрієвим визнано право на реабілітацію.

Разом з тим суд визнав історика винним за статтею про зберігання зброї. Йому призначено покарання у вигляді 2 років і 6 місяців обмеження волі, однак з урахуванням часу, проведеного в СІЗО, Дмитрієву необхідно буде відзначатися в поліції тільки протягом наступних трьох місяців.

Раніше прокуратура вимагала для Дмитрієва 9 років колонії суворого режиму. Дмитрієв був арештований 26 грудня 2016 року. Звинувачення з самого початку спричинило суспільний резонанс. Російський "Меморіал" вважає справу проти Дмитрієва сфабрикованою.

Дмитрієв провів в ув’язненні більше року і був відпущений на підписку про невиїзд 27 січня цього року. У телефонній розмові із російськими медіа він подякував за підтримку усім, хто допомагав: "Це все ви зробили! Дякую усім вам!"Теми: історики, Сандармох, РФ, ХХІ сторіччяАВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter