In memoriam. Померла режисер Кіра Муратова

6 червня померла відома українська режисер Кіра Муратова.

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на Buro 24/7.  Інфорацію також підтвердив чоловік Муратової Євген Голубенко.

Кірі Муратовій (у дівоцтві - Коротковій) було 83 роки. Вона народилася в м. Сороки в Румунії (нині це Молдова) у 1934 році. Навчалася в Московському державному університеті та Всесоюзному державному інституті кінематографії.

У 1961 році Кіра Муратова стала режисером на Одеській кіностудії.

Славу здобула завдяки своїм першим фільмам "Короткі зустрічі" (1967) і "Довгі проводи" (1971).

Кіра Муратова з чоловіком Євгеном Голубенком. Фото: 24smi.org

Фільм Муратової "Астенічний синдром" в 1990 році отримав Гран-прі Берлінського кінофестивалю. Трагікомедію "Настроювач" показували на фестивалі у Венеції. Останніми роботами режисера стали драми "Мелодія для шарманки" і "Вічне повернення. Кастинг".

2012 року Муратова заявила про завершення кар'єри режисера.

Кіра Муратова жила і працювала в Одесі.

Прізвище Муратова вона взяла від першого чоловіка Олександра, однак шлюб розпався в 1970-х роках. Пізніше вона зійшлася з Євгеном Голубенком.

Крути-1918: вчені проти міфів

Довкола знакових подій з часом нагромаджуються міфи й легенди, які можуть не мати жодного стосунку до історичної дійсності. Бій під Крутами не став винятком. Вже на еміграції популяризація крутянського подвигу нерідко супроводжувалася неточностями і недоладностями, на що звертали увагу навіть окремі учасники визвольної боротьби й діячі української діаспори. Попри незрівнянно більші інформаційні можливості сучасного суспільства, сьогодні мас-медіа часом ретранслюють не лише давно спростовані легенди про бій під Крутами, але й новітні міфи, творці яких інколи доволі безапеляційно просувають своє "бачення" історичних подій.

Легенда про крутянців

Нові документи спростовують легенду про спільне поховання Володимира Шульгина та Володимира Наумовича

Наймолодший крутянець

Десятки років в українській історичній та публіцистичні літературі побутує теза, що під Крутами загинули сотні неповнолітніх юнаків. Учнів, школярів. При підготовці цієї публікації додатково перевірено роки і дати народження усіх відомих ґімназистів, участь чи загибель яких в тому бою підтверджується різними першоджерелами. З-поміж усіх загиблих під Крутами, чиї дати або роки народження є відомими, немає жодного неповнолітнього

Рятівники євреїв з Галичини. Ким вони були, та як живуть їх родини сьогодні

За даними Меморіального комплексу історії Голокосту Яд Вашем та за підрахунками Єврейської конфедерації України, на Львівщині відомо 1009 випадків, а на Івано-Франківщині 246 випадків, у яких рятівники були визнані Праведниками народів Світу з України. І це лише з українського списку Праведників народів Світу. Також, є польській перелік тих, хто рятував євреїв на Львівщині та Станіславщині