Археологи виявили в Італії поховання "зачаклованої" дитини

Люди, що поховали дитину, боялися, що вона повстане з мертвих.

Група археологів з університету Арізони, Стенфордського університету і група італійських дослідників виявила поховання 10-річної дитини, в рот якої був вставлений камінь.

Як повідомляє ZN.UА з посиланням на Phys.org, на думку дослідників, це було зроблено для того, щоб дитина, ймовірно хвора на малярію, не могла повстати з мертвих і заразити інших.

Фото: Phys.org

Могила, яку вчені називають "поховання вампіра", була знайдена на кладовищі La Necropoli dei Bambini, яке датується серединою V століття після Р.Х. Тут ховали дітей та немовлят, які померли від малярії. Тіла дітей були поховані на території занедбаної римської вілли, яка була побудована в I столітті після Р.Х.

Раніше дослідники припускали, що тут були поховані виключно немовлята і дуже маленькі діти, найстаршій дівчинці, могила якої була виявлена на кладовищі, було три роки.

Разом з тим, виявлення останків 10-річної дитини, стать якої невідома, свідчить про те, що кладовище використовувалося і для дітей більш старшого віку.

В могилах, які були знайдені на цвинтарі раніше, дослідники знаходили пір'я ворон, горщики з попелом і останки цуценят, які, імовірно, були принесені в жертву. Крім того, в могилі трирічної дівчинки були знайдені камені, які були покладені на її руки і ноги.

Вчені припускають, що всі ці предмети були частиною ритуалів, покликаних "стримати зло всередині". В даному випадку в якості зла виступала малярія, поширення якої люди намагалися уникнути.

10-річна дитина стала першою, у роті якої був знайдений камінь. Вчені вивчили її останки і прийшли до висновку, що камінь був поміщений туди вже після смерті.

Нагадуємо, що у пустелі Гобі знайшли скелет 17-метрового динозавра.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.