Деякі подробиці про стародавню «руку Бога»

У минулому році вчені з Швейцарії знайшли цікавий артефакт неподалік від Преле. Вони розкопали бронзову руку із золотим манжетом навколо зап’ястя. Біля руки вони виявили ребро людини і тонкий кинджал.

Протягом року вчені намагаються з’ясувати що-небудь про цей дивний артефакт, – пише ІА ЗІК.

 Фото із сайту ІА ЗІК

Зараз всі експонати зберігаються в Бернській археологічній службі. Але, чим більше дослідники хотіли дізнатися про артефакт, тим більше вони заплутувалися.

Вони провели радіовуглецевий аналіз, який допоміг їм дізнатися приблизний вік знахідок. Їх вік становить приблизно 3500 років – вони були виготовлені в період між 1500 – 1400 роками до Р.Х.

Штучна рука відноситься до періоду бронзової доби в Європі, і вважається найстарішою фігурою, яка представляє собою частину людського тіла з коли-небудь знайдених.

Група фахівців проводила розкопки неподалік від швейцарського села Преле, де вони знайшли могилу невідомого вельможі. Відзначимо, що могила була пошкоджена. Крім руки з золотим манжетом, в могилі були знайдені й інші дорогоцінні артефакти – бронзова спіраль і шматочок золота.

Вчені додають, що сама могила знаходилася поверху іншої архітектурної споруди. Вони вважають, що така підбудова свідчить про те, що покійний мав елітний статус, або навіть шанувався як особа божественного походження.

Нагадуємо, що вчені встановили як виглядала Нефертіті.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.