Спецпроект

АНОНС: Виставу за мотивами книги Епплбом "Червоний голод" покажуть у варшавському театрі

У Польському театрі у Варшаві 23 листопада покажуть виставу "Було так приємно, було тихо… знову лихо. Червоний голод". Вона присвячена Голодомору 1930-х років в Україні.

Виставу "Так було приємно, було тихо... знову лихо. Червоний голод" підготували на основі вибраних з книги Енн Епплбом "Червоний голод: Війна Сталіна проти України" фрагментів спогадів, свідчень та документів, які реконструюють події Великого голоду в Україні в 1932-1933 роках, повідомляє газета українців у Польщі "Наше слово".

 

Окрім уривків документів, драматичних свідчень очевидців та жертв геноциду, актори представлять вірші українських поетів Тараса Шевченка, Миколи Руденка та Павла Тичини. Ці тексти підібрали та підготували Іза Хруслінська та Петро Тима.

У виставі гратимуть актори Польського театру, а музику підготувала професійна співачка та музиканта Роксана Вікалюк. Під час вистави покажуть також спеціальні мультимедійні візуалізації.

Виступ підготовлено в рамках циклу "Українські вечори" у співпраці з Об’єднанням українців у Польщі. Початок вистави – 19.00, Польський театр (ul. Kazimierza Karasia 2). Більше про подію на сторінці Польського театру.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Я йому представився й сказав, що їдемо на розмову в "пруському" штабі, висловив я при тому надію, що все буде тепер добре, судячи по прихильних словах шефа штабу. Стефаник одначе приймав мої слова холодно, а вкінці запитався мене на ходу до авта:
— Коли Ви кажете, що Ви УСС, то скажіть мені, чи мене зараз розстріляють, чи ще будуть мучити?!..