Спецпроект

АНОНС: Виставу за мотивами книги Епплбом "Червоний голод" покажуть у варшавському театрі

У Польському театрі у Варшаві 23 листопада покажуть виставу "Було так приємно, було тихо… знову лихо. Червоний голод". Вона присвячена Голодомору 1930-х років в Україні.

Виставу "Так було приємно, було тихо... знову лихо. Червоний голод" підготували на основі вибраних з книги Енн Епплбом "Червоний голод: Війна Сталіна проти України" фрагментів спогадів, свідчень та документів, які реконструюють події Великого голоду в Україні в 1932-1933 роках, повідомляє газета українців у Польщі "Наше слово".

 

Окрім уривків документів, драматичних свідчень очевидців та жертв геноциду, актори представлять вірші українських поетів Тараса Шевченка, Миколи Руденка та Павла Тичини. Ці тексти підібрали та підготували Іза Хруслінська та Петро Тима.

У виставі гратимуть актори Польського театру, а музику підготувала професійна співачка та музиканта Роксана Вікалюк. Під час вистави покажуть також спеціальні мультимедійні візуалізації.

Виступ підготовлено в рамках циклу "Українські вечори" у співпраці з Об’єднанням українців у Польщі. Початок вистави – 19.00, Польський театр (ul. Kazimierza Karasia 2). Більше про подію на сторінці Польського театру.

Микола Глущенко. «Художник» за фахом і оперативним псевдонімом розвідки

17 вересня відзначається 120-річчя від дня народження художника Миколи Глущенка. Його життя було сповнене багатьох феєричних подій, несподіваних драматичних поворотів долі і численних загадок. Окремі епізоди з його біографії породили низку легенд, які й досі бентежать уяву численних поціновувачів, мистецтвознавців, кінематографістів, письменників. Розсекречені, досі невідомі документи із Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу розставити певні акценти у всьому цьому і пролити світло на утаємничені сторінки життя митця.

Лем. Життя не з цієї землі

«Лем. Життя не з цієї землі» — це не лише біографія Станіслава Лема, а й драматична й чесна розповідь про складну історію Центрально-Східної Європи, у якій одне з чільних місць посідає Львів першої половини ХХ століття.

Дослідження демографічних втрат унаслідок Голодомору як злочин?

В історії України було немало трагічних подій, але саме Голодомор 1932—1933 рр. залишається предметом гарячих дискусій та обговорень. І стосується це не стільки сутнісної характеристики Голодомору як геноциду Українського народу, що вже визнано в Україні на законодавчому рівні, скільки полеміки стосовно кількості втрат унаслідок Голодомору і намагання окремих істориків та юристів нав’язати саме число втрат у 7—10, а тепер вже 10—12 мільйонів як незаперечну істину, що не підлягає обговоренню.

Митці і КҐБ: скелети у шафі художника Миколи Глущенка

Попри «білий» бекграунд та декаду богемного життя в Парижі, Художнику вдалося побудувати успішну кар’єру у Радянському Союзі. Його не репресували після повернення з-за кордону у тридцятих, як-то часто відбувалося з іншими поверненцями. Натомість Глущенка часто відправляли в закордонні відрядження, він вільно зустрічався з іноземцями, які приїжджали до країни Рад, супроводжував дипломатичні візити, спокійно надсилав листи за межі СРСР та отримував посилки з іноземними книгами.