У Туркменистані бізнес фінансує археологів

Союз промисловців і підприємців Туркменистану профінансував розкопки на місці давного міста Шехріслам.

Підприємці закупили все необхідне для виконання робіт, найняли робітників, допомогли налагодити побут експедиції й транспортне сполучення, повідомляє "Фергана News" з посиланням на Turkmenportal.

Місце розкопок в Шехрісламі.  Фото: turkmenportal.com

Безпосередньо дослідженнями займається Інститут археології та етнографії. Віжзначається, що учасники експедиції вже виявили мідні, срібні й електрові (сплав золота й срібла) монети, зразки китайської порцеляни, браслети й намиста з дорогоцінним камінням, а також перські котли з талькохлоритного каменю.

Шехріслам (Так-Язир) у IX-XV був знаний як торгове місто на Великому шовковому шляху. Розкопки тут почалися в 2017 році, а вперше археологічні дослідження в цій місцевості провели ще в 1930-х роках.

Як повідомлялося, у стародавньому порту Кесарія в Ізраїлі археологи знайшли колекцію золотих монет, яким імовірно 900 років.

Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?

4 вересня 1984 року поета Юрія Литвина знайшли з розтятим животом у житловій камері бараку колонії особливо-суворого режиму ВС-389/36 у селі Кучино на Уралі. Бездиханне тіло поета Стуса – у карцері, у цей самий день, роком пізніше. "Серце не витримало, з кожним може бути…" - передають слова табірного гебіста.

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

Оля опинилася перед вибором – ковтнути ампулу з отрутою і видати ворогам важливу адресу, чи ковтнути адресу і пережити тортури. Вона вибрала перше

Від листа до ГУЛАГу: як МҐБ цензурувало пошту про операцію «Запад»

На Великдень 1948 року отець Володимир Марущак готував особливу проповідь. Він знав, що попри заборони й обмеження нової влади, відсвяткувати воскресіння Христа збереться чимало людей. 2 травня він відправив службу у старовинній церкві села Новий Кропивник, а тоді — виголосив промову, яка викликала сльози у багатьох присутніх

Квота на розстріл "ворогів народу": як праонука знайшла справу репресованого прадіда

У травні цього року при Архіві національної пам`яті відкрився Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Весь цей час співробітники допомагають сотням людей дізнатися, в яких архівах можуть зберігатися таємниці їхніх репресованих родин. Вікторія Тараненко з Дніпропетровщини стала однією з перших, кому вдалося знайти справу свого репресованого прадіда та нарешті дізнатися, за що його арештував НКВД у часи Великого терору.