АНОНС: У Тернополі презентують "Історію воєнної округи УПА "Лисоня"

Книгарня "Є" та "Навчальна книга - "Богдан" запрошують на презентацію книги "Історія воєнної округи УПА "Лисоня" Сергія Волянюка, яка відбудеться 30 січня за участю автора.

"Історія воєнної округи УПА "Лисоня" - це наукова розвідка, що розповідає  про боротьбу відділів УПА проти німецького та радянського режимів, а також проти польського підпілля на території Тернопільської області.

Дослідження на основі численних архівних документів та матеріалів відтворює структуру воєнної округи та підлеглих їй формувань, розкриває воєнний, організаційний, територіальний поділ, керівний склад груп Української народної самооборони, відділів УПА і штабу ВО та процес розформування воєнної округи.

 

Учасники:

Сергій Волянюк  - кандидат історичних наук, автор історичних праць про український визвольний рух на теренах Тернопільської області та Західного Поділля.

Юрій Матевощук - модератор.

30 січня, середа, 18.30. 

Місце: Книгарня "Є", м. Тернопіль (вул. Валова, 5-9).

Організатори: Книгарня "Є" та видавництво "Навчальна книга - "Богдан".

Вхід вільний.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.