Пам'ятник солдатам Російської імператорської армії у Володимирі-Волинському пошкодили. ФОТО

Вандали пошкодили пам’ятник солдатам Російської імператорської армії, розташований на кладовищі м. Володимира-Волинського Волинської області.

Про це стало відомо зранку 11 квітня, повідомляє сайт "Буг".

У статуї, яка зображувала воїна з мечем, відбили обидві руки вище ліктя. Вона розташовувалася на головній алеї цвинтаря.

 

Місцева поліція повідомили, що із заявами про вандалізм до них не зверталися.

На таблиці біля пам’ятника напис російською мовою "Русским воинам-бородинцам павшим при защите города 03.08.1914".

Пам’ятник розташовується над похованням солдатів 68-го Бородінського піхотного полку, які загинули 3 серпня 1914 року під час оборони міста від наступу австро-угорських військ у ході Першої світової війни.

Нагадаємо, в урочищі Куропати в Білорусі знесли хрести, встановлені активістами на честь жертв сталінських репресій.

У ніч з 17 на 18 березня сплюндровали  меморіал воякам Армії УНР у м. Ананьїв Одеської області.

Донос-шедевр. Юрій Смолич про Олександра Довженка

"Як у побуті у Довженка тонка культурність і вишукана естетичність легко поєднується із найпростішими смаками, із найбільш елементарними інтересами та рисами характеру сільського жителя, і навіть із найбільш примітивними старосвітськими традиціями,..

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.