АНОНС: Лекція «Російсько-українська гібридна війна: історія та сучасність»

У березні минає 5 років від початку російської збройної агресії проти України, а саме: прямого застосування збройної сили та опосередкованих методів підступної російсько-української гібридної війни.

З цього приводу ініціатива "Пам’ять нації" запрошує на лекцію.

 

На лекції ви почуєте про причини, передумови та стратегічні цілі російської агресії проти України. Про політичні, соціально-економічні, гуманітарні, інформаційні та воєнні особливості гібридної війни Росії проти України.

Про локальні успіхи України у протидії російській агресії та шлях до перемоги – головні завдання, які стоять перед Україною.

Лектор: Ігор Рейтерович – кандидат політичних наук, доцент, керівник політико-правових програм Українського Центру суспільного розвитку, доцент кафедри публічної політики та політичної аналітики Національної академії державного управління при Президентові України.

Автор та співавтор 80 наукових статей, монографій, навчальних посібників, численних аналітичних та публіцистичних статей з питань внутрішньої та зовнішньої політики.

Час: 6 квітня, субота, 16:00.

Місце: Козацький дім, пров. Т.Шевченка, 5 (2 поверх), ст.м. Майдан Незалежності.

Вхід вільний

Читайте також:

Дві агресії і ще одна. Як Москва "гібридно" воювала з Україною

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.

Вийти на слід Романа Шухевича. Невдала спроба МГБ

Планів і операцій МГБ із розшуку Романа Шухевича було багато. Але всі вони не мали успіху. І лише 5 березня 1950 року чекісти змогли вистежити його у селі Білогорща поблизу Львова. Того разу йому не вдалося вирватися з оточення. Довелося прийняти останній нерівний бій, в якому Головнокомандувач УПА загинув. Водночас працівники МГБ могли б встановити його місце переховування ще роком-півтора раніше. Але не все пішло так, як вони задумали.