АНОНС: Ігорю Сікорському - 130!

З 24 травня 2019 року Музей української діаспори запрошує відвідати оновлену експозицію історико-меморіального виставкового проекту «Наш Сікорський» з нагоди 130-річчя від дня народження видатного українсько-американського авіаконструктора.

Про повідомляє Музей у Фейсбук.

 

У виставкових залах діючої експозиції широкому загалу будуть представлені нові матеріали з приватного зібрання Олександра Крилова – колекціонера, мецената й засновника проекту «Memorabilia», які розкриють сторінки життя й діяльності Ігоря Сікорського американського періоду.

Вперше відвідувачі побачать оригінальні світлини, зроблені 80 років тому в США під час випробування авіаконструктором свого першого американського гелікоптера VS-300.

Фото й документи відкриють історію становлення компанії та перший склад інженерної команди Ігоря Сікорського, створення ним 95 років тому свого першого американського літака S-29-A, який потім був переданий для зйомок у голлівудській кінострічці Говарда Хьюза «Янголи пекла» (1930).

Окремо будуть представлені оригінальні телеграми «Western Union», що розкриють переписку компанії Сікорського з американським представництвом радянської газети «Правда» у 1935 році, а також звіт компанії «Inter-Island Airways Limited» щодо перших перельотів 1935 року на кліпері S-43 (Baby Clipper) з Сан-Франциско до Гаваїв.

Відвідувачі побачать листи-подяки видатному винахіднику від представників Військово-морських сил США та численні видання, присвячені основним американським розробкам авіаконструктора в період з 1923 по 1973 роки.

Унікальним експонатом стане нещодавно віднайдена копія архівного листа Ігоря Сікорського 1933 року до громадського діяча української діаспори США Василя Галича. В ньому авіаконструктор надає обґрунтовану відповідь щодо свого етнічного походження.

Час: 24 травня-26 липня, 10.00-18.00

Місце: Музей української діаспори, вул. Московська, 40-б, м. Київ

Вартість вхідного квитка з 24 травня становитиме 25 грн. (пільговий – 15 грн.).

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.