Правоохоронці знайшли того, хто вивів свастику на монітор київського ТЦ

Київська місцева прокуратура №5 та з Департамент захисту національної державності Служби безпеки України викрили хлопця, який показав свастику на моніторі торговельного центру столиці.

Інцидент із публічною демонстрацією нацистської символіки стався 16 лютого цього року в ТЦ "Городок" на проспекті Сепана Бандери. Молодикові, який влаштував це, повідомлено про підозру, повідомляє прес-служба прокуратури м. Києва. 

 
На ці монітори хлопець вивів зображення свастики на червоному тлі через насанкціонований доступ комп'ютера ТЦ
прес-служба прокуратури києва

"17-річний хлопець, перебуваючи у приміщенні центру, за допомогою програмного забезпечення "TeamViewer" здійснив зі свого мобільного телефону доступ до системи комп'ютера, з якого здійснювалася трансляція реклами на LED. Пароль до системи був відображений на моніторі в результаті збою в роботі комп'ютера. Молодик скористався цією технічною несправністю та завантажив у систему фото із зображенням нацистської свастики", - сказано в повідомленні.

Свастику бачили відвідувачі ТЦ на моніторі, що на першому поверсі, аж поки охоронці не вимкнули живлення монітора.

Винуватцю висунули підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 436-1 КК України, тобто в поширенні, а також публічному використанні символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму.

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, 2 роки позбавлення волі умовно отримав мешканець Черкаської області за те, що вивісив на своєму будинку нацистський прапор.

Уривок із книжки "Таборові діти" Любов Загоровської

У книзі "Таборові діти" зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання. Ці свідчення варто прочитати, щоб знати, як ставилася радянська влада до дітей, яких оголосила "ворогами народу".

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.