США повернули до Єгипту викрадений у 2011 році саркофаг. ВІДЕО

Влада США повернула до Єгипту викрадений у 2011 році позолочений саркофаг високопоставленого священника Неджеманха. Артефакт імовірно був створений між 50 і 150 роками до Р.Х.

Саркофаг придбали баєри ньюйоркського Музею мистецтв Метрополітен (Metropolitan Museum of Art) два роки тому, але їх ввели в оману за допомогою підробленої документації, повідомляє The Бабель із посиланням на ВВС.

Міністр закордонних справ Єгипту Самех Хассан Шукр оглядає саркофаг
Міністр закордонних справ Єгипту Самех Хассан Шукр оглядає саркофаг
ФОТО: REUTERS

Прокурор округу Манхеттен Сайрус Венс заявив, що саркофаг був проданий французьким дилером Музею Метрополітен за $4 мільйони. Музею було надано підроблену ліцензію на експорт з Єгипту 1971 року та підроблені документи про історію власності.

Адміністрація добровільно повернула саркофаг, коли зʼясувалося, що він крадений.

"Поки наше розслідування встановило, що цей саркофаг є лише однією із сотень старожитностей, викрадених тією ж транснаціональною організацією, що займаються торгівлею людьми", — додав Венс.

Саркофаг був викрадений з регіону Мінья в Єгипті й перевезений через Обʼєднані Арабські Емірати до Німеччини, де він був відновлений, а потім до Франції, де артефакт продали Музею Метрополітен.

Директор музею Даніель Вайс вибачився перед Єгиптом та заявив, що його установа стала жертвою шахрайства й мимовільним учасником незаконної торгівлі старожитностями.

Міністр закордонних справ Єгипту Самех Хассан Шукр заявив, що експонат буде виставлений на огляд у 2020 році в Єгипті.

"Ця справа стосується не тільки єгиптян, адже це наше загальнолюдське надбання, і ми відчуваємо, що всі маємо спільні цінності та є однією інтераціональною сімʼєю", — сказав Шукр на церемонії репатріації.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.