У Львові до відкриття готують Музей міста. ВІДЕО

Музей міста планують відкрии у Львові в 2020 році.

Про це пише zaxid.net.

 

Музей буде розташований на площі Ринок у підвалах Ратуші. Зараз там триває ремонт, приміщення готують до того, щоби приймати відвідувачів і розміщувати там експозиції.

Музей міста не матиме постійної експозиції. Там по черзі презентуватимуть виставки на різні теми, пов'язані зі Львовом.

"Функція музею міста або інструменти, які він буде використовувати – це будуть змінні виставки. Це буде простір змінних виставок, довготривалих. Це будуть не такі короткотермінові виставки.

По суті, ми не будемо мати постійної експозиції. Щоразу ми будемо піднімати нові теми, пов'язані з містом", – розповіла начальниця відділу "Музей міста" Львівської міськради Тетяна Бей.

Кураторська група вже підготувала концепцію першої експозиції. Вона буде присвячена дитинству.

"Ми вирішили спробувати зрозуміти, якщо мова йде взагалі про пізнання міського простору, коли ж діти і як починають самостійно освоювати міський простір.

Тобто настає якийсь момент, коли дитина вже не мусить ходити, може не ходити за ручку з батьками, і їй дозволено самостійно вийти за межі двору", – додала учасниця кураторської групи проекту Наталія Дзюбенко.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.