У Польщі засудили учасника введення воєнного стану

Роман С. визнаний винним у стрільбі по шахтарях під час придушення страйку на шахті «Вуєк» в період воєнного стану в Польщі.

Про це повідомляє Польське Радіо.

Роман С. в залі суду
Роман С. в залі суду
ФОТО: PAP/Andrzej Grygiel

Суд над колишнім співробітником ЗОМ – міліцейської структури часів соціалістичної ПНР (Zmotoryzowane Odwody Milicji Obywatelskiej – пол.) завершився в районному суді Катовіце.

Придушення страйку на вугільній шахті "Вуєк" польською міліцією та армією закінчилося вбивством дев'яти шахтарів 16 грудня 1981 року.

Акція була частиною спільної операції з розгрому незалежної профспілки "Солідарність" після введення воєнного стану в 1981 році. Акція пройшла технічно успішно, проте в довгостроковій перспективі вона стала однією із подій, яка зламала комуністичну систему в Польщі.

Роман С. засуджений до 7 років позбавлення волі, але відповідно до закону про амністію йому скоротили термін покарання наполовину, тобто до 3,5 років.

Вирок не є остаточним, захист подав апеляцію.

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.