Спецпроект

Зеленський підтримав звернення щодо визнання Шептицького "Праведником народів світу"

Президент України Володимир Зеленський підтримав звернення головного рабина України Моше Реувена Асмана щодо присвоєння митрополиту Андрей Шептицькому почесного звання "Праведника народів світу".

Про це Зеленський заявив під час спільної з Президентом Польщі Анджеєм Дудою пресконференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"Не можу не згадати про родину Шептицьких, яка не тільки врятувала понад 160 євреїв, а й відкрито вимагала від нацистських керівників припинити їх переслідування.

Нещодавно головний рабин України Моше Реувен Асман попросив центр пам'яті Голокосту Яд-Вашем присвоїти митрополиту Андрею Шептицькому почесне звання Правденика народів світу. Я долучаюся до цього прохання задля всиновлення історичної справедливості", - сказав Зеленський.


Нагадуємо, головний рабин України Моше Реувен Асман 21 січня звернувся листом до керівника ізраїльського інституту "Яд Вашем" із проханням напередодні Міжнародного Дня пам'яті жертв Голокосту і 75-річчя визволення табору смерті Аушвіц присвоїти митрополитові УГКЦ Андрею Шептицькому почесне звання "Праведника народів світу".

У зверненні головного рабина йдеться, що митрополит Андрей Шептицький керував операцією з порятунку більш ніж 150 єврейських дітей у роки Голокосту у Західній Україні.

Асман також назвав абсурдною ситуацію, за якої молодший брат митрополита архимандрит Климентій Шептицький, а також ігуменя Олена Вітер, які виконували прямі вказівки митрополита Андрея Шептицького, отримали почесні звання "Праведників народів світу" від "Яд Вашем", а митрополит, який стояв на чолі цієї вкрай ризикованої для життя операції, його не отримав.

Головний рабин України Моше Реувен Асман на аргументи інституту проти присвоєння звання митрополитові (що глава церкви привітав прихід німецьких військ до Львова і нібито "благословив дивізію СС "Галичина" – ред.) зазначив, що немає жодного справжнього документа, який підтверджує факт "благословення дивізії", і що порятунок єврейських дітей важливіший.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.